Lavazza i Slow Food ogłaszają zawiązanie Slow Food Coffee Coalition

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Lavazza i Slow Food ogłaszają zawiązanie Slow Food Coffee Coalition

Międzynarodowa organizacja non-profit Slow Food we współpracy z Grupą Lavazza ogłasza zawiązanie nowej inicjatywy: Slow Food Coffee Coalition. Organizacje te współpracują ze sobą od połowy lat 90., dzieląc się pomysłami i realizując wspólne projekty. Rozpoczęte właśnie przedsięwzięcie ma na celu zjednoczenie wszystkich uczestników łańcucha dostaw kawy, od plantatorów do palarni, dystrybutorów i konsumentów, połączonych miłością do napoju i pragnieniem dobrej, czystej i uczciwej kawy dla wszystkich.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Ogłoszenie tej inicjatywy w Turynie w Światowy Dzień Ziemi jest jednym z wydarzeń kończących niezwykłe ostatnie sześć miesięcy trwania Terra Madre Salone del Gusto. Celem sieci jest poprawa relacji między rolnikami a konsumentami, wzmocnienie pierwszego i najbardziej kruchego ogniwa w łańcuchu oraz promowanie świadomej konsumpcji wśród tych, którzy kupują ją na co dzień.

– Ta koalicja jest odpowiedzią na kryzys, w którym żyjemy i który głośno domaga się poważnej zmiany. Jest to konkretny przykład ekologicznej transformacji i jako taki wymaga świadomego zaangażowania wszystkich, którzy muszą tę zmianę uwewnętrznić i zrealizować, od dbających o krzewy kawy po tych, którzy delektują się napojem w filiżance. Musimy przejść od społeczeństwa opartego na konkurencyjności do opartego na współpracy, a ten łańcuch partnerów, którzy komunikują się na wszystkich poziomach będzie w stanie to doskonale reprezentować. Aby doszło do prawdziwej transformacji ekologicznej, konieczne jest stworzenie świadomości i generowanie wspólnej wiedzy w tej społeczności. W tym celu konieczne jest przygotowanie się do sprostania wyzwaniom przyszłości za pomocą narzędzi, takich jak sojusze, związki i współprace – skomentował Carlo Petrini, prezes Slow Food.

– W koncepcji założycieli Slow Food Coffee Coalition istnieje założenie odpowiedzialności oraz podziału praw i obowiązków. Wszyscy aktorzy w świecie kawy zostaną wezwani do wzięcia udziału w tym wymagającym i innowacyjnym modelu. Będzie to otwarta grupa robocza, której znaczenie będzie coraz bardziej widoczne w złożonym łańcuchu dostaw, takim jak ten dotyczący produkcji kawy – powiedział Giuseppe Lavazza, wiceprezes Grupy Lavazza.

Koalicja Slow Food Coffee będzie koordynowana przez Emanuele Dughera, który do tej pory zajmował się projektami organizacji Slow Food w Afryce oraz na Środkowym Wschodzie.

Koalicja Slow Food Coffee zaprasza wszystkich uczestników łańcucha dostaw i dystrybucji, którzy są zainteresowani kawą, do podpisania manifestu, aby razem mogli pracować nad zapewnieniem dobrego, czystego i sprawiedliwego produktu, którym będą mogli się wspólnie cieszyć. Jest to globalna sieć wierząca w ochronę środowiska oraz podstawowych praw człowieka i pracy, przejrzystość i identyfikowalność, edukację i prawo do przyjemności. Wartości te uczyniła kamieniami węgielnymi nowej ścieżki, którą zamierza podążać. Każdy z nas może zdecydować się na dołączenie do koalicji, wysłuchanie, naukę i wymianę pomysłów oraz dobrych praktyk.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij