EA Sports „wskrzesza” tragicznie zmarłego zawodnika. Jego powrót do gry niesie ze sobą ważny przekaz

EA Sports „wskrzesza” tragicznie zmarłego zawodnika. Jego powrót do gry niesie ze sobą ważny przekaz

Zamordowany przed 15 laty młody piłkarz znów pojawił się na murawie – tym razem tej wirtualnej. Gracze FIFY mogą od teraz zagrać postacią Kiyana Prince'a z drużyny Queens Park Rangers. Co chciał tym gestem przekazać producent gier?

Kiyan Prince był obiecującym zawodnikiem młodzieżowej drużyny Queens Park Rangers. Nic więc dziwnego, że dla świata sportu ogromnym wstrząsem okazała się wiadomość o śmierci piłkarza – tragedia wydarzyła się, gdy Kiyan próbował przerwać bójkę u bram swojej szkoły i został ugodzony nożem przez napastnika.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Od tamtego momentu jego postać jest często wspominana przez fanów sportu, ale dopiero teraz postanowiono ją należycie uhonorować. Po piętnastu latach Kiyan znów wraca do gry – wszystko za sprawą gry FIFA, w której odtworzono jego postać, aby znów mogła strzelać bramki w wirtualnym świecie. EA Sports wraz z badaczami i ekspertami przygotowali bardzo realistyczną symulację dzisiejszego wyglądu Prince'a.

Miłośnicy FIFY mogą wybrać Kiyan jako zawodnika składu QPR. Co ciekawe, grając w trybie Ultimate Team dostajemy zadanie związane z tą postacią, by w ogóle móc zdobyć kartę tego zawodnika. Jednak cała akcja marketingowa ma charakter dużo głębszy niż tylko przyciągnięcie fanów futbolu, którzy są ciekawi "dzisiejszego" wyglądu zawodnika QPR.

Celem było przede wszystkim zwrócenie uwagi na problem częstych napaści z nożem wśród młodych ludzi. Według statystyk jest to duży problem – od kwietnia 2009 roku w Anglii po atakach ostrym narzędziem zginęło aż 205 dzieci poniżej siedemnastego roku. W ostatnich dwóch latach liczby wzrosły. W 2019 i 2020 roku w ten sposób zamordowano łącznie 44 dzieci. Niestety liczba przestępstw z wykorzystaniem noża jest w Londynie niemal dwukrotnie większa niż w innych miejscach.

–  W 15 rocznicę jego śmierci. Kiyan Prince powraca do życia jako zawodowy piłkarz, jakim powinien być – czytamy na Twitterze QPR.

Do powstania wirtualnej wersji Kiyana mocno przyczynił się także dyrektor klubu Queens Park Rangers, Les Ferdinand. – Jeśli choć jedna osoba, która gra w FIFĘ, spojrzy na to i odłoży nóż, to ważne przesłanie, o jakie nam chodzi – kończy Ferdinand.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij