W brytyjskim Leicester staną przystanki z „żyjącymi" dachami

W brytyjskim Leicester staną przystanki z „żyjącymi

Miasta coraz bardziej dążą do tego, aby powstająca w nich architektura była jak najbardziej przyjazna środowisku. Oprócz nowoczesnych, ekologicznych budynków, pojawia się wiele mniejszych inicjatyw, które wpływają na kształt przestrzeni miejskiej.

Ekologicznym projektem, który zwrócił uwagę branży marketingowej, są nietypowe przystanki autobusowe w Leicesterze w Wielkiej Brytanii, powstałe z inicjatywy giganta reklamy zewnętrznej Clear Channel. We wspomnianym mieście zostanie wyremontowanych łącznie 479 wiat autobusowych, w których zwykłe dachy zamienią się w zieloną oazę dla pszczół. Miejscowi już teraz nazywają je „Bee Bus Stops”.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Jak dokładnie będą wyglądać zielone przystanki? Każdy dach będzie obsadzony mieszanką dzikich kwiatów i rozchodników, aby zwiększyć lokalną różnorodność biologiczną, co pomoże również w utrzymaniu malejącej liczby pszczół, motyli i innych owadów zapylających w mieście. Oczywiście nowe zielone wiaty autobusowe dodadzą miastu bardzo potrzebnego akcentu natury i element „zen" – w końcu wśród roślin znacznie przyjemniej czeka się na swój autobus.

„Otrzymaliśmy już fantastyczne opinie od ludzi, którzy są zachwyceni tym, jak kształtuje się przyjazna pszczołom i motylom przebudowa przystanków autobusowych” – powiedział zastępca radnego burmistrza miasta, Adam Clarke.

Co ciekawe, twórcy przystanków postarali się, żeby były one w pełni ekologiczne – oprócz dachów mieszkalnych wszystkie inne wiaty będą również wyposażone w panele słoneczne, które zasilają cyfrowe ekrany reklamowe. 

Akcja jest elementem lokalnego programu „Bee Roads”, w ramach którego obszary przydrożne i ronda w całym Leicesterze mają się pokryć polnymi kwiatami. Niezaprzeczalnie uatrakcyjni kwiatowe ulice sprawią, że miasto będzie atrakcyjniejsze, a także przyjaźniejsze dla mieszkańców oraz owadów. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij