Forza Ducati! Forza Lenovo! Podsumowanie spotkania „Monster Attack”

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Forza Ducati! Forza Lenovo! Podsumowanie spotkania „Monster Attack”

Lenovo oraz Ducati uroczyście celebrowały współpracę podczas prezentacji najnowszej linii produktów komputerowych Lenovo oraz motocykli z serii Monster.

Wydarzenie, które odbyło się 26 maja w Mszczonowie na torze Driveland, zgromadziło kilkudziesięciu gości, w tym przedstawicieli obu firm oraz mediów. Celem spotkania była celebracja polskiej premiery motocykla Ducati Monster oraz technologicznego partnerstwa, który łączy obie wiodące w swoich kategoriach marki. Lenovo jest partnerem technologicznym Ducati od 2018 roku, a od lutego 2021 roku sponsorem tytularnym zespołu MotoGP Ducati Lenovo Team. Lenovo umożliwia inżynierom i projektantom Ducati szybkie wdrażanie algorytmów i technologii w motocyklach zarówno wyścigowych, jak i drogowych. Współpraca obu firm oparta jest o wspólnie wyznawane wartości: niepowstrzymaną innowacyjność, szybkość, wytrzymałość i moc, wyznaczanie trendów oraz wytyczanie nowych granic w technologii.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Lenovo i Ducati w kolejnych latach zamierzają rozwinąć współpracę w jeszcze szerszym zakresie, dzięki któremu możliwe będzie dalsze zwiększanie efektywności pojazdów. Obie marki opracowują plany badawczo-rozwojowe w celu wdrożenia infrastruktury pulpitów wirtualnych (VDI). Nowa technologia będzie zapewniać wysoką wydajność dla znaczącej liczby pracujących zdalnie inżynierów Ducati. Ponadto Lenovo i Ducati stale badają możliwości wykorzystania rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej (AR/VR) w mechanice motocyklowej.

– Dzisiejsze wydarzenie jest owocem pięknej trzyletniej współpracy między Lenovo a Ducati, która oparta jest na wzajemnej pasji do przełomowych technologii. Dzięki nim możemy wspólnie wytyczać nowe trendy czy to w biurze, w domu, na ulicy lub – jak dzisiaj – na wyścigowym torze. Jesteśmy dumni z bycia partnerem tytularnym zespołu Ducati Lenovo Team, który ściga się w najbardziej prestiżowych na świecie wyścigach motocyklowych MotoGP i korzysta z naszych inteligentnych rozwiązań, by osiągać coraz lepsze wyniki i sukcesy – mówił Wojciech Zaskórski, general manager Lenovo Polska.

Wraz z premierą najnowszego modelu Ducati Monster na rok 2021 odbyły się też prezentacje najnowszych sprzętów marki Lenovo. – Niczym ristretto, Monster jest dla Ducati kwintesencją mocy, stylu, smaku i wyrafinowania podaną w najbardziej esencjonalną formie. Idee towarzyszące powstaniu modelu, to jest stałe poszukiwanie najbardziej kompaktowych i lekkich rozwiązań, możemy zaobserwować też w branży technologicznej. Cieszymy się, że Ducati i Lenovo wspólnie stawiają czoła technologicznym wyzwaniom przyszłości. Efekty tej współpracy są widoczne już dzisiaj, w doskonałych wynikach Ducati Lenovo Team w MotoGP – mówił Damian Owczarek, General Manager Ducati Polska.

Eksperci Lenovo, Łukasz Rutkowski, DT / WKST / Vis 4P Manager w Lenovo Polska oraz Adam Dyszkiewicz Development Manager & Solution Evangelist w Lenovo Polska opowiedzieli o najnowocześniejszych produktach Lenovo z serii ThinkPad, ThinkStation, ThinkVisionoraz ThinkSmart.

Wśród prezentowanych sprzętów znalazł się m.in. po raz pierwszy zaprezentowany w Polsce najnowszy laptop typu „2 w 1”, czyli ThinkPad X1 Titanium Yoga z imponującą, ultralekką obudową i tytanową pokrywą, która jest efektowna z wyglądu i przyjemna w dotyku. Ponadto, przedstawiciele Lenovo opowiedzieli również o najlżejszym w historii, ważącym jedynie 907 gramów ThinkPad X1 Nano. Istotną zaletą obydwu urządzeń jest zaimplementowana w nich platforma Intel Evo™. Rozwiązanie technologiczne marki Intel, wspierane przez najnowszą linię procesorów Intel Core i7 11. Generacji (Tiger Lake-U) oraz kartę graficzną Intel® Iris® X, jest tak skonstruowane, aby móc zapewnić wydajną i komfortową pracę w każdym miejscu. Laptopy oparte na oparte na platformie Intel Evo™ stanowią imponujące połączenie wydajności, szybkiej reakcji, długiej żywotności baterii oraz efektownego obrazu.

Dużym zainteresowaniem cieszył się też ThinkPad X1 Fold, czyli pierwszy na świecie składany komputer osobisty i zarazem przykład innowacyjnej myśli technologicznej Lenovo, wspierany przez procesor Intel Core i5. Oprócz tego zostały zaprezentowane najbardziej wydajne urządzenia w portfolio Lenovo czyli stacje robocze: mobilne z serii ThinkPad P oraz ThinkStation z produktem P340 Tiny. Nowy monitor ThinkVision P32p w parze z najmniejszą stacją roboczą P340 Tiny stanowi bezkompromisową wydajność i produktywność w codziennej wymagającej pracy. Uzupełnieniem komplementarnej oferty Lenovo były rozwiązania z rodziny Smart Office: Think Smart Hub II oraz ThinkSmart View.

Dla najbardziej wymagających klientów Lenovo przygotowało usługę Premier Support dostępną w standardzie w wielu produktach z rodziny ThinkPad X1. Zapewnia ona wszechstronne wsparcie dla sprzętu wraz z oprogramowaniem (OEM), priorytetyzację dostępności części wraz z naprawą w siedzibie klienta, zaawansowaną pomoc techniczną, świadczoną całodobowo oraz jeden punkt kontaktowy do zarządzania sprawami od początku do końca bez konieczności przełączania się przez infolinię.

W trakcie spotkania goście, którzy posiadają prawo jazdy kat. A mogli osobiście przetestować najnowsze motocykle Ducati na torze Driveland. Jedną z wyróżniających się atrakcji wydarzenia był lot nad terenami Mszczonowa helikopterem, za którego sterami zasiadł znany kierowca rajdowy i pilot Tomasz Kuchar.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij