Muzuem Prado rozwiesiło w Madrycie dzieła wybitnych malarzy

Muzuem Prado rozwiesiło w Madrycie dzieła wybitnych malarzy

Wychodzisz na ulice, a tam... muzeum. Tak właśnie muszą się czuć mieszkańcy Madrytu, gdy widzą historyczne arcydzieła zawieszone na elewacjach budynków, w witrynach sklepowych i na płotach mieszkańców.

Miasto Madryt i Muzeum Prado rozpoczęły wspólny projekt „A la vuelta de la esquina” (z jęz. hiszpańskiego „Na rogu ulicy”), który ma na celu przybliżenie kultury jak największej liczbie osób. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Oczywiście zamiast prawdziwych obrazów organizatorzy rozwieszali w mieście repliki słynnych dzieł - wybrano aż 27 prac, które zostały odtworzone z jak największą starannością i w oryginalnych rozmiarach. Prawdziwe płótna są bezpiecznie trzymane w budynku muzeum i można je w każdej chwili zobaczyć na żywo. 

Wśród "ulicznych" dzieł znalazły się repliki obrazów namalowanych przez Goyę, Rembrandta, Velázqueza i Fra Angelico. Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem i już jest nazywany bardzo udaną formą marketingu dla kultury. Promocja malarstwa jest dla Hiszpanii ważnym przedsięwzięciem - trzeba pamiętać, że Muzeum Prado przez pandemię było zamknięte od marca do czerwca 2020 r. Dopiero teraz instytucja może ponownie zapraszać w swoje progi miłośników sztuki. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij