Łatwa i skuteczna segregacja odpadów – Lidl Polska wprowadza nowe oznaczenia na produktach marek własnych

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Łatwa i skuteczna segregacja odpadów – Lidl Polska wprowadza nowe oznaczenia na produktach marek własnych

Do którego pojemnika wrzucić opakowanie po produkcie? Dzielenie na papier, metal i plastik wcale nie musi być skomplikowane! Wystarczy podążać za etykietą! Lidl Polska wprowadza nowe oznaczenia na opakowania produktów marek własnych, pomagające w łatwym oraz efektywnym segregowaniu odpadów.

Nie każdy z nas wie, że recykling odpadów zaczyna się już w naszych domach. Poprawnie przeprowadzona segregacja odpadów może zmniejszyć ich ilość oraz pomóc w ponownym wykorzystaniu opakowań wyprodukowanych z tworzyw takich jak plastik, szkło czy papier. By efektywnie rozdzielać odpady, powinniśmy pamiętać o kilku istotnych szczegółach.  Najważniejsze, aby odpad wrzucić do odpowiedniego pojemnika do segregacji. Źle wrzucony produkt po prostu nie zostanie poddany recyklingowi. Przed wrzuceniem butelki PET do kontenera na plastik oddzielmy od niej  zakrętkę lub zdejmijmy etykietę typu sleeve (jest to tzw. etykieta termokurczliwa dekoracyjna, która znajduje się na całej butelce np. jogurtu pitnego). Jeśli tego nie zrobimy – butelka zostanie potraktowana w sortowni jak odpad i nie trafi do recyklingu. Nie musimy jednak wkładać wysiłku w zdejmowanie papierowych etykiet ze słoików – w trakcie przetwarzania szkła zostaną usunięte samoistnie, więc słoik wraz z etykietą możemy bezpośrednio wrzucić do pojemnika na szkło.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Aby ułatwić klientom segregowanie odpadów, Lidl Polska wprowadza nowe oznaczenia opakowań produktów marek własnych. Wystarczy spojrzeć na ikonę, która zamieszczona jest na produktach marek własnych Lidla, a segregowanie stanie się proste – znajdziemy krótką instrukcję podpowiadającą, do którego pojemnika, mamy wrzucić opakowanie. Obecnie w sklepach Lidl Polska znajdziemy już kilkadziesiąt produktów z nowymi piktogramami, a w ciągu najbliższych miesięcy ich liczba będzie się sukcesywnie zwiększać. Instrukcje zamieszczone są m.in. na artykułach marki Pilos, Pikok, Rzeźnik, Vemondo, Cien, Floralys, Saguaro oraz Grill&Fun. Dzięki nowym etykietom dowiemy się, jak należy rozdzielić opakowanie, aby segregacja odbyła się naprawdę skutecznie. Znajdziemy również informację, do jakiego kontenera powinniśmy wrzucić pojedyncze części opakowania takie, jak np. etykieta (papier) czy zakrętka (plastik).

– Jesteśmy firmą społecznie odpowiedzialną. Regularnie eliminujemy plastik wszędzie, gdzie jest to możliwe i nieustannie dążymy do wypełniania wizji „Mniej plastiku” poprzez realizację strategii REset Plastic. Zależy nam również na tym, aby edukować klientów w temacie segregacji odpadów i recyklingu. Wierzymy, że dzięki naszym nowym oznaczeniom segregowanie stanie się łatwiejsze oraz bardziej skuteczne – komentuje Aleksandra Robaszkiewicz, head of corporate communications and CSR Lidl Polska.

 

PS

W celu zachęcenia klientów do segregacji odpadów, podobne oznaczenia na opakowaniach produktów wprowadziła sieć sklepów Biedronka

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij