Politechnika Białostocka promuje swoich studentów, wykorzystując seksistowskie zdjęcia

Politechnika Białostocka promuje swoich studentów, wykorzystując seksistowskie zdjęcia

Białostocka Politechnika postanowiła promować swoich studentów jako kandydatów konkursu na Mistera Podlasia 2021, wykorzystując dwuznaczne zdjęcia z sesji fotograficznej. Działania uczelni spotkały się z falą krytyki.

W zaangażowaniu uczelni we wspieranie swoich studentów nie ma nic złego. Problem pojawia się, kiedy promowanie studentów jest realizowane przy użyciu kontrowersyjnych materiałów – jak miało to miejsce w przypadku Białostockiej Politechniki. Na fanpage’u uczelni pojawiły się zdjęcia z profesjonalnej sesji zdjęciowej, w której wystąpili studenci biorący udział w konkursie na Mistera Podlasia 2021. Fotografie przedstawiają mężczyzn, obok których pojawiają się smukłe kobiece nogi w szpilkach i kabaretkach.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Internauci nie kryli oburzenia postami, które pojawiły się na facebookowym profilu uczelni. Mężczyźni zostali przedstawieni w dwuznaczny sposób, a kobiece nogi służą w sesji jako rekwizyty. Zdjęcia mężczyzn zostały określone jako seksistowskie i promujące uprzedmiotowienie kobiet.

Krytykę wokół sesji tylko pogłębia fakt, że zdjęcia wykorzystała wyższa uczelnia państwowa. Skupiając się na promowaniu wybranych studentów, skutecznie zniechęciła do siebie żeńskie grono odbiorców. Takie zdjęcia w żaden sposób nie zachęcą studentek do wybrania uczelni, która kobiety – a właściwie fragmenty ich ciał – traktuje jak ozdobne przedmioty.

Do sytuacji odniósł się także Białostocki Strajk Kobiet, ostro krytykując działania uczelni:

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij