Polskie muzea na Instagramie

Polskie muzea na Instagramie

Przy okazji zbliżającej się Nocy Muzeów 2014 postanowiliśmy przyjrzeć się, jak radzą sobie polskie muzea na Instagramie.

W maju mija rok od założenia konta Zamku Królewskiego w Warszawie (@zamekkrolewskiwarszawa) na Instagramie. Z tej okazji przygotowano specjalny konkurs - spośród zdjęć oznaczonych hasztagiem #zamekkrólewski wybierane będą najlepsze fotki.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Muzeum Sztuki ms1 z Łodzi zachęca w nocy z 17 na 18 maja do publikowania na Instagramie zdjęć oznaczonych hashtagiem: #muzeumsztukiwlodzi z tabliczką, na której widnieje hasło „Sztuka to...”, które będzie można samodzielnie uzupełnić. Osobom nie posiadającym odpowiedniego telefonu pomoże profesjonalny fotograf. Zdjęcia pokazujące, czym dla uczestników Nocy Muzeów jest sztuka będzie można oglądać m. in. na profilu muzeum na Facebooku.

Swoje konta na Instagramie mają m.in. warszawskie: Muzeum Powstania Warszawskiego (@1944pl), Muzeum Azji i Pacyfiku (@asiapacificmuseum), Muzeum Historii Żydów Polskich (@jewishmuseumwarsaw), Muzeum Historii Polski (@muzeumhistoriipolski), Muzeum UW (@muzeumuw), Muzeum Warszawy (@muzeumwarszawy), Zamek Królewski (@zamekkrolewskiwarszawa), krakowskie: MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej (@mocak_krakow), Muzeum Historii Fotografii (@muzeum_historii_fotografii), Muzeum Erotyzmu (@muzeumerotyzmu) i Muzeum Narodowe (@thenationalmuseuminkrakow), łódzkie: Muzeum Miasta Łodzi (@muzeummiastalodzi), Centrum Dialogu im. Marka Edelmana (@centrumdialogu) i Muzeum Sztuki w Łodzi ms1 (@muzeumsztuki), lednickie Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy (@lednicamuzeum), Muzeum Bursztynu w Jarosławcu (@muzeumbursztynu), Muzeum Miasta Gdyni (@muzeum_miasta_gdyni), Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie (@muzeum_shm), Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach (@muzeum_zabawek_i_zabawy), Muzeum Regionalne w Wiślicy (@muzeum), Muzeum Podlaskie @muzeumpodlaskie) i Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu (auschwitzmemorial). 

Przeoczyliśmy jakieś konto? Powstał nowy profil? Napiszcie w komentarzu.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij