Taco Bell zachęca do odsyłania zużytych saszetek po sosach, aby poddać je recyklingowi

Taco Bell zachęca do odsyłania zużytych saszetek po sosach, aby poddać je recyklingowi

Dzięki współpracy z firmą recyklingową TerraCycle, Taco Bell uruchomiło program pilotażowy, który zachęca klientów do odsyłania zużytych opakowań po sosach, aby ograniczyć ilość odpadów szkodliwych dla środowiska.

Według informacji przedstawionych przez Taco Bell, obecnie ponad osiem miliardów opakowań sosów tej firmy jest wyrzucanych rocznie na wysypiska śmieci w USA. Firma, kierując się dobrem środowiska, postanowiła zapobiegać nadmiernemu gromadzeniu się odpadów pochodzących z jej działalności.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Firma poinformowała o uruchomieniu nowego programu, dzięki któremu umożliwi powtórne wykorzystywanie zużytych opakowań po sosach. Konsumenci, którzy zgromadzili zużyte saszetki, powinni jak najdokładniej opróżnić je z sosu, a następnie wysłać prosto do Taco Bell.

W tym celu można założyć konto na specjalnej stronie internetowej, aby następnie uzyskać specjalną etykietę, zamieścić ją na pudełku wypełnionym zużytymi opakowaniami i wysłać z powrotem do firmy. Taco Bell zaleca klientom, by nadawali paczki tylko wtedy, gdy są pełne, aby „zminimalizować ślad węglowy związany z transportem w ramach tego programu”.

Przesyłki odpadów przeznaczonych do recyklingu są obsługiwane przez firmę UPS.

W programie uwzględniane są wyłącznie opakowania po produktach Taco Bell, więc saszetki po sosach innych sieci fast foodów nie zostaną przyjęte i poddane recyklingowi.

PS
Ford i HP recyklingują odpady z druku nakładek na zęby i produkują z nich części samochodowe.

PS 2
IKEA ruszyła z projektem recyklingu poduszek i kołder puchowych i zawierających pierze. Firma zamierza odświeżać stare poduszki i kołdry, a następnie ponownie wprowadzać je do sprzedaży.

PS 3
W ramach inicjatywy zorganizowanej przez Stowarzyszenie Czysta Polska i Garnier oczyszczono plaże z prawie dwóch ton petów, kapsli, butelek i opakowań. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij