Pierwsza w Polsce restauracja zakazuje wstępu dla niezaszczepionych

Pierwsza w Polsce restauracja zakazuje wstępu dla niezaszczepionych

Jak informuje portal Nowa Warszawa, w jednej ze stołecznych restauracji od 1 października dania będą serwowane tylko dla zaszczepionych przeciwko COVID-19 i dla tych, którzy posiadają negatywny test. Czy inne lokale gastronomiczne też zdecydują się na ten krok?

W wielu krajach (m.in. we Włoszech, w Niemczech, Hiszpanii, Czarnogórze czy Austrii) wprowadzono odgórne rozporządzenie, które nakazuje przedstawianie przepustki Green Pass lub negatywny wynik testu na COVID-19 przez wszystkich chcących odwiedzić muzeum, obejrzeć film w kinie i uczestniczyć w imprezie masowej.  Przepustki obowiązują tam również w restauracjach i barach, jeśli zamierzamy skorzystać z usługi w środku lokalu.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W Polsce takie rozporządzenie jeszcze nie weszło w życie, ale okazuje się, że restauracje mogą na własną rękę wprowadzać podobne zasady. Pierwszym takim miejscem, gdzie będzie obowiązywać tzw. paszport covidowy, jest warszawska restauracja Der Elefant, która od 1 października nie wpuści do wnętrza lokalu osób niezaszczepionych lub tych bez negatywnego wyniku testu na wirusa.

Jak można się domyślić, reakcje internautów pod taką informacją były skrajne – niektórzy pochwalili właścicieli restauracji za odważną i odpowiedzialną decyzję, a inni skrytykowali za segregację klientów i „medyczny rasizm".

Czy przed kolejną falą pandemii podobnie powinny zareagować również inne restauracje w Polsce?

PS

Wiele marek w swoich komunikatach wspiera akcję #SzczepimySię, a czasem nawet oferuje promocje dla zaszczepionych. Tymczasem okazuje się, że równolegle powstaje marketing skierowany dla szczepionkowych sceptyków. Przykładem takiego działania jest spot marki tworzonej przez polityka Konfederacji.

PS 2

Koronamarketing przybiera nowe formy – związane ze szczepieniami. Postanowiliśmy przyjrzeć się podejmowanym działaniom marketingowym przekonującym do szczepień, i przedstawić wybrane z nich.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij