Bank Gospodarstwa Krajowego wspiera transplantologię

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Bank Gospodarstwa Krajowego wspiera transplantologię

Bank Gospodarstwa Krajowego, poprzez Fundację BGK im. J.K. Steczkowskiego, angażuje się w budowę nowego skrzydła Śląskiego Centrum Chorób Serca. Chce także zorganizować ogólnopolską akcję szerzącą wiedzę na temat transplantacji u najmłodszych

Misją Banku Gospodarstwa Krajowego jest wspieranie zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego kraju. Bardzo ważną częścią tej misji jest zaangażowanie społeczne, dlatego bank aktywnie uczestniczy w inicjatywach społecznych. Jedną z nich jest budowanie świadomości na temat polskiej transplantologii.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

– Serce to symbol życia każdego z nas, to jedyny organ, który nigdy nie śpi. Serce decyduje o linii życia, dlatego tak ważne jest, żebyśmy zadbali o każde. Szczególnie te najmniejsze serca mają największą wartość. Dlatego jako bank z misją zaangażowaliśmy się we wsparcie polskiej transplantologii dziecięcej. Takie przedsięwzięcia nie byłyby możliwe, gdyby nie tacy ludzie jak prof. Religa i prof. Zembala, którzy poświęcili swoje życie dla ratowania ludzkich serc. Bardzo się cieszę, że Bank Gospodarstwa Krajowego może tę wspaniałą pracę wspierać i mam nadzieję, że będziemy dalej wspólnie szerzyć wiedzę na temat transplantologii – deklaruje Beata Daszyńska–Muzyczka, prezes BGK.

Ostatnie dwa lata to intensywny rozwój transplantologii w Polsce. Dzięki ośrodkom w Zabrzu, Warszawie, Wrocławiu czy Gdańsku osiągnęła ona poziom europejski. ,

– Musimy pracować nad świadomością Polek i Polaków, aby jak najmniej było odmów i zastrzeżeń – mówi profesor Marian Zembala z SCCS w Zabrzu.

Polska ma doskonale wykształconą kadrę medyczną, która uczyła się pod okiem najlepszych specjalistów na świecie i w Polsce, a teraz kształci swoich kolegów po fachu z innych zagranicznych ośrodków. Jednak na co dzień lekarze spotykają się z niską świadomością społeczeństwa, a także personelu medycznego, który nie jest przygotowany do prowadzenia rozmów na temat przeszczepów u dzieci.

– Kiedy dofinansowaliśmy rozbudowę szpitala i przeznaczyliśmy pieniądze na zakup sprzętu okazało się, że to nie wystarczy. Pomoc finansowa to jedno, ale ogromnym wyzwaniem jest brak wiedzy na temat transplantologii. To trochę jak ze szkołą – najpierw zdobywasz wiedzę, a potem możesz ją wykorzystać – dodaje Renata Kościelniak z Fundacji BGK.

Fundacja BGK i Śląskie Centrum Chorób Serca chcą zorganizować wspólną akcję zwiększającą świadomość polskiego społeczeństwa na temat przeszczepów. A już teraz – w październiku – miesiącu transplantologii na całym świecie, BGK dofinansował budowę nowego oddziału Wrodzonych Wad Serca i Kardiologii Dziecięcej wraz z oddziałem Intensywnej Opieki Kardiologicznej Dziecięcej. Pieniądze przeznaczył także na zakup sprzętu medycznego. Symbolem akcji jest miś tulący serce – mural z jego wizerunkiem zdobi ścianę szpitala w Zabrzu.

– Ten mural to próba oswojenia z tematyką. Przytulaśny miś tuli anatomiczne serce – może właśnie w taki lekki i delikatny sposób będzie łatwiej o tym rozmawiać – komentuje artysta Wojciech Brewka, którego Fundacja BGK zaprosiła do stworzenia muralu.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij