Zadbaj o planetę i swoją skórę z kosmetykami Cien – formuła bez mikroplastiku już dostępna w ofercie sieci

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Zadbaj o planetę i swoją skórę z kosmetykami Cien –  formuła bez mikroplastiku już dostępna w ofercie sieci

W trosce o lepsze jutro Lidl Polska konsekwentnie udoskonala swoją ofertę. Sieć obecnie redukuje ilość mikroplastiku w kosmetykach marki własnej Cien, które na sklepowych półkach można znaleźć z oznaczeniem „Receptura bez mikroplastiku”. Właśnie w ten sposób firma łączy troskę o planetę i dbałość o codzienną pielęgnację. Już od poniedziałku, 18 października, kosmetyki z oznaczeniem „Receptura bez mikroplastiku” będą dostępne w promocji – drugi produkt kupimy aż 60% taniej. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Plastik jest wszechobecny w codziennym życiu konsumentów. Dostaje się do środowiska na różne sposoby i przede wszystkim zanieczyszcza wody oraz oceany. Nawet najmniejsze cząsteczki tworzyw sztucznych z produktów kosmetycznych i pielęgnacyjnych oddziałują na środowisko. Dlatego też Lidl postawił sobie za cel usunięcie ze swoich produktów mikrocząstek tworzyw sztucznych, zwanych również mikroplastikiem, wprowadzając oznaczenie "Receptura bez mikroplastiku" produktów kosmetycznych i do pielęgnacji ciała marki Cien. W ten sposób klienci mogą w łatwy sposób zidentyfikować, które produkty są wolne od mikroplastiku, a wiele kosmetyków już jest od niego wolna.

 Dlaczego mikroplastik wykorzystuje się w kosmetykach?

Mikroplastik w produktach kosmetycznych i pielęgnacyjnych pełni różne funkcje, np. występując w szamponach – ułatwia rozczesywanie włosów, wchłanianie w przypadku kremów i balsamów oraz zwiększa odporność na wodę w produktach do ochrony przeciwsłonecznej. Mikroplastik działa również jako środek matujący, zapewniając bardziej kremowy wygląd mydeł.

W drodze do osiągniecia celu

Wyeliminowanie mikroplastiku z produktów marek własnych Lidl osiągnie modyfikując receptury, jak również wprowadzając bardziej przyjazne środowisku alternatywy, takie jak perlit lub cząstki bambusa. Większość produktów kosmetycznych Cien będzie wolna od mikroplastiku już do końca 2021 roku.  

Od poniedziałku, 18 października produkty marki Cien z „Recepturą bez mikroplastiku” będą dostępne w promocji – drugi produkt 60% taniej! Produkty można łączyć dowolnie. 

Oferta obowiązuje we wszystkich sklepach stacjonarnych Lidl Polska już od poniedziałku, 18.10, do środy, 20.10 ub wyczerpania zapasów.

Dodatkowe informacje na temat mikroplastiku i zobowiązania Lidl Polska można znaleźć tutaj:

Polityka zakupowa dot. mikroplastiku: https://www.lidl.pl/l/pl/gazetki/polityka-dotyczaca-mikroplastiku-lidl-polska/view/flyer/page/1 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij