Pierwszy pokaz mody Gucci z modelkami plus size

Pierwszy pokaz mody Gucci z modelkami plus size

Podczas pokazu „Love Parade”, który odbył się w Hollywood Boulevard, 115 modelek i modeli zaprezentowało stylizacje nawiązujące do hollywoodzkiego splendoru. Wśród nich po raz pierwszy na wybiegu Gucci pojawiły się modelki plus size.

W miniony wtorek odbył się wyjątkowy pokaz włoskiego domu mody Gucci. Po wybiegu przeszło 115 modelek i modeli razem z takimi gwiazdami jak Jared Leto, Macaulay Culkin czy Phoebe Bridgers. Stylizacje ukazujące kwintesencję hollywoodzkiej tradycji zaprezentowały także modelki plus size. Włoski dom mody po raz pierwszy w swojej stuletniej historii zaprosił do współpracy przy hucznym pokazie kobiety, które założyły projekty w większych rozmiarach.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Dotąd jedyną  modelką plus size, która wystąpiła w kampanii Gucci była Clara Louise. Dziewczyna rozpoczęła karierę modelki po tym, jak została przypadkowo wyłapana z tłumu przez dyrektora jednej z londyńskich agencji modelek, Roba Wilsona.


nevsmodels.co.uk

Wśród modelek biorących udział w „Love Parade” znalazła się m.in. 21-letnia Tess McMillan, która na wybiegu zadebiutowała podczas pokazu Dolce & Gabbana w 2019 roku.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Tess McMillan (@tess_mcmillan)

Modelki plus size na pokazach największych domów mody to wciąż rzadkość, jednak w ostatnim czasie w branży można zauważyć pewne zmiany. Niedawne pokazy na sezon wiosna/lato 2022 zostały oficjalnie ogłoszone najbardziej różnorodnymi w historii, a modelki plus size stanowiły 1,81% wszystkich występujących na wybiegach. Niespełna 2% to wciąż niewiele, jednak jest to wynik czterokrotnie wyższy niż w minionym sezonie. W tym roku pojawiło się 81 modeli plus size w porównaniu do zaledwie 19 w ubiegłym. 

W branży mody luksusowej można zauważyć także kolejne zmiany związane z różnorodnością osób występujących na wybiegach. Według podsumowań sezon SS22 był również najbardziej zróżnicowany pod względem rasowym, ponieważ 48% modelek stanowiły kobiety o ciemnym kolorze skóry. Co więcej, Nowy Jork zajmuje najwyższe miejsce pod względem liczby castingów otwartych dla osób transpłciowych i niebinarnych. 

PS
Dom mody Gucci docenił odwagę w wyrażaniu siebie członków zespołu Maneskin i zaprosił muzyków do kampanii, która była pierwszym projektem stworzonym w stulecie marki.

PS 2
Jedną z bohaterek sesji zdjęciowej Gucci była Ellie Goldstein,18-letnia modelka z zespołem Downa. Marka zaprezentowała kampanię utrzymaną w duchu idei body positive

PS 3
Dom mody Oscar de la Renta spełnił prośbę piosenkarki Billie Eilish. Odtąd przedsiębiorstwo ma całkowicie zrezygnować ze sprzedaży odzieży wykonanej z naturalnych materiałów pochodzenia zwierzęcego.

PS 3
Polski raper Bedoes zaprezentował w swoich mediach społecznościowych nagranie, w którym zamieścił szczere wyznanie na temat ciała, kompleksów i samoakceptacji.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij