Nike odkłada sprzedaż butów Travisa Scotta po tragedii na jego koncercie

Nike odkłada sprzedaż butów Travisa Scotta po tragedii na jego koncercie

Na ostatnim koncercie Travisa Scotta w Teksasie doszło do tragicznych wydarzeń, w wyniku których śmierć poniosło 10 osób. W związku z tym firma Nike ogłosiła, że premiera kolekcji butów rapera Air Max nie odbędzie się w planowanym terminie.

Podczas festiwalu Astroworld w Houston w Teksasie, na którym wystąpił Travis Scott, doszło do tragicznych w skutkach wydarzeń wśród publiczności. Kiedy amerykański raper wszedł na scenę, zgromadzeni fani zaczęli gwałtownie przepychać się w jego stronę i wzajemnie się tratować. Panika i chaos pod sceną spowodowały, że 300 osób zostało rannych, a dziesięć osób, w tym 9-latek, zmarło w wyniku doznanych obrażeń.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Firma Nike, która w ostatnim czasie współpracowała z Travisem Scottem przy nowej kolekcji obuwia, opublikowała informację o wstrzymaniu prac nad wypuszczeniem produktów do sprzedaży. 

– Z szacunku dla wszystkich, których dotknęły tragiczne wydarzenia na festiwalu Astroworld, odkładamy premierę modelu Air Max 1 x Cactus Jack – oznajmiła firma Nike w swojej aplikacji SNKRS.

W planach marki było wypuszczenie na rynek dwóch modeli butów w grudniu oraz trzech kolejnych w przyszłym roku. Oprócz wspólnej kolekcji Air Maxów, marka współpracowała ze Scottem przy innych projektach, jednak i one stoją obecnie pod znakiem zapytania.

Nie jest obecnie pewne, czy firma całkowicie wycofa się ze sprzedaży butów sygnowanych nazwiskiem rapera. Pojawiają się głosy, że Nike prawdopodobnie jedynie odłoży w czasie premierę kolekcji o kilka miesięcy i zaprezentuje nowe modele Air Max 1 w bardziej dogodnym czasie.

Warto dodać, że Travis Scott współpracował ostatnio z kilkoma innymi znanymi markami, które także ograniczyły w swojej komunikacji marketingowej wszelkie informacje związane z raperem. Najnowsza kolekcja Dior na wiosnę 2022 została stworzona wspólnie ze Scottem, który uczestniczył zarówno w projektowaniu, jak i w pierwszym jej pokazie. W obliczu tragicznej sytuacji francuski dom mody wyraża wielki niepokój, ponieważ najnowsza kolekcja została już w całości wyprodukowana, a sprzedaż została zaplanowana na początek stycznia. Z kolei Fortnite usunęło ze swoich mediów społecznościowych i strony internetowej wszystkie zdjęcia amerykańskiego rapera pochodzące z poprzednich wspólnych projektów.

PS
Niedawno wizerunek Nike został narażony na szwank po informacjach ujawnionych przez koszykarza Enesa Kanterę. Marka została oskarżona o współudział w przymusowej pracy Ujgurów w Chinach.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij