Marka Harnaś podsumowuje program „Harnaś wspiera Strażaków Ochotników” – ponad milion złotych na wsparcie OSP

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Marka Harnaś podsumowuje program „Harnaś wspiera Strażaków Ochotników” – ponad milion złotych na wsparcie OSP

W ramach programu „Harnaś wspiera Strażaków Ochotników” marka Harnaś przewidziała ponad 1 100 000 złotych na wsparcie Ochotniczych Straży Pożarnych. Powstał też specjalny fundusz szybkiego reagowania na potrzeby sprzętowe strażaków.

Celem programu „Harnaś wspiera Strażaków Ochotników” było wzmocnienie Ochotniczych Straży Pożarnych przez stworzenie możliwości ich doposażenia, zwrócenie uwagi na ważną rolę, jaką ochotnicy pełnią w swoim otoczeniu i zwiększenie świadomości wyzwań, z jakimi druhny i druhowie mierzą się na co dzień.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Program dawał Ochotniczym Strażom Pożarnym możliwość pozyskania dofinansowania bezpośrednio m.in. przez udział w konkursie internetowym oraz w loterii dla punktów sprzedaży marki Harnaś. Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej [ZOSP RP] powołał ponadto Fundusz „Rezerwy Natychmiastowej Sprzętu i Wyposażenia”, którego celem jest szybkie odtwarzanie zasobów sprzętu OSP poszkodowanych w działaniach ratowniczych w przypadku wystąpienia nagłych sytuacji kryzysowych i katastrof znacznych rozmiarów.

Od początku istnienia Funduszu, do chwili obecnej, w kilkudziesięciu OSP z całej Polski pomyślnie odtworzono zasoby utraconego sprzętu i umundurowania. Zakupy dla OSP są możliwe dzięki środkom przekazywanym przez sponsora, z którym Związek OSP RP podpisał umowę. Marka Harnaś przeznaczyła na niesienie pomocy Ochotniczym Strażom Pożarnym ponad 1 100 000 zł. Dysponentem Funduszu jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Wsparcie dla OSP będzie realizowane do wyczerpania zasobów finansowych.

Poza funduszem rezerw, którym zarządza ZOSP RP, do najważniejszych elementów programu należały konkurs internetowy i loteria dla sklepów. W konkursie dla internautów, który trwał od 9 sierpnia do 30 września, pełnoletni sympatycy Ochotniczych Straży Pożarnych mogli głosować na wybrane OSP za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej. 10 spośród nich z największą liczbą głosów otrzymało wsparcie w wysokości 5 tys. złotych każda. W sumie oddano 355 tysięcy głosów.

Od 1 lipca do 30 października trwała również ogólnopolska loteria wśród punktów sprzedaży marki Harnaś. Poszczególne sklepy, deklarując chęć uczestnictwa w loterii, wskazywały jednocześnie wybraną Ochotniczą Straż Pożarną, jako beneficjenta ewentualnej wygranej. W ten sposób 75 OSP otrzymało bony na zakup sprzętu o wartości 3 tys. zł. Pula nagród obu działań wyniosła łącznie 275 tys. zł.

Strażacy Ochotnicy każdego dnia poświęcają swój czas, nierzadko ryzykując zdrowie i życie, aby nieść pomoc tam gdzie jest ona najbardziej potrzebna. To cisi bohaterowie o wielkim sercu. W wypełnianiu ich misji istotnym wsparciem jest specjalistyczny sprzęt, którego nigdy nie jest za wiele. W odpowiedzi na potrzeby Ochotniczych Straży Pożarnych zaproponowaliśmy program, który stworzył szansę na doposażenie strażaków ochotników. Jest on jednocześnie wyrazem wdzięczności za ogromne zaangażowanie i poświęcenie – mówi Barbara Rozbicka-Śledź, junior brand manager marki Harnaś.

O programie dla strażaków ochotników marka Harnaś informowała na opakowaniach produktu oraz od lipca w kampanii reklamowej w ogólnopolskich kanałach telewizyjnych i w Internecie. „Harnaś wspiera Strażaków Ochotników” to ogólnopolski program realizowany przez należącą do Carlsberg Polska markę Harnaś.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij