Wszystkie fabryki Kärcher na świecie są już neutralne dla klimatu

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Wszystkie fabryki Kärcher na świecie są już neutralne dla klimatu

Firma Alfred Kärcher SE & Co. KG opublikowała swój nowy cyfrowy raport dotyczący zrównoważonego rozwoju. W tym roku, ekspert w dziedzinie czyszczenia uczynił swoje fabryki na całym świecie neutralnymi pod względem emisji CO2 i intensywnie koncentruje się na zielonej energii.

Firma rodzinna kompensuje wszystkie nieuniknione emisje CO2 za pośrednictwem swojego partnera organizacji First Climate i wspiera w ten sposób projekt ochrony lasów deszczowych w Brazylii.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Kluczowym elementem naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju jest stosowanie większej ilości materiałów pochodzących z recyklingu,  wyjaśnia Hartmut Jenner, Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu. Tylko w naszych urządzeniach  wysokociśnieniowych elementy wykonane z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu są już stosowane w ponad 100 wariantach urządzeń.

Ponadto Kärcher dostosowuje fabryki i procesy, aby w jeszcze większym stopniu oszczędzać zasoby naturalne. Przykładowo, 75% zakupów materiałów do produkcji we wszystkich fabrykach Kärcher na świecie dokonywanych jest od dostawców regionalnych (odległość do zakładu produkcyjnego poniżej 1000 km). Zmniejsza to odległości transportowe i minimalizuje emisję CO2.

Kärcher nadal koncentruje swoje zaangażowanie społeczne na tematach utrzymania wartości, higieny, środowiska i zasobów, a także społeczeństwa. W 2020 roku Kärcher udzielił pomocy w przypadku katastrof lub wsparł organizacje non-profit urządzeniami lub wiedzą ekspercką w sumie  445  razy. Podczas pandemii COVID 19  firma regularnie przekazywała maski, sprzęt ochronny, środki czyszczące i dezynfekujące, a także wspierała w zakresie technologii czyszczenia.

Od 2011 roku firma przekazała organizacji S.O.S Wioski Dziecięce 1080 urządzeń czyszczących w 38 krajach, ułatwiając w ten sposób codzienną pracę w Wioskach Dziecięcych. W ramach programu sponsoringu kulturalnego, Kärcher wyczyścił również ostatnio posadzkę w Katedrze w Kolonii oraz fasadę we wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO Pałacu Fontainebleau we Francji.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij