Jak zacząć karierę profesjonalnego gracza?

Jak zacząć karierę profesjonalnego gracza?

Granie w gry komputerowe jeszcze do niedawna uchodziło za jedną z najbardziej przystępnych form rozrywki, która pomaga zredukować poziom stresu czy spędzić miło czas w gronie przyjaciół. Okazuje się jednak, że swoją pasję można przekuć w sposób na życie, który przy pełnym zaangażowaniu może przynosić wysokie dochody. Jest to możliwe dzięki prężnemu rozwojowi e-sportu, który z każdym rokiem zyskuje nowych fanów. Co trzeba zrobić, aby zostać profesjonalnym gamerem? Podpowiadamy.

Profesjonalny gaming – inwestycja w wysokiej klasy sprzęt

Podstawowym narzędziem każdego e-sportowca jest sprzęt dobrany pod kątem jego indywidualnych preferencji. Na poziomie zawodowym nie można pozwolić sobie na użytkowanie komputera, który wykazuje się niską wydajnością. Z myślą o rozpoczęciu kariery zawodowego gracza należy poczynić kilka kluczowych inwestycji, które zapewnią zarówno mocne doznania z rozgrywek, jak i wysoki komfort podczas walki na prestiżowych arenach. Należy zwrócić uwagę także m.in. na rozmiar, model obudowy czy czułość urządzeń peryferyjnych, do których zaliczamy klawiatury, monitory, a także myszy gamingowe.

Kariera profesjonalnego gamera – wybór gry

Każda osoba grająca w gry wideo amatorsko, tylko dla własnej przyjemności i satysfakcji, często urozmaica repertuar tytułów, w których czuje się dobrze. W świecie profesjonalnego gamingu trudno jednak znaleźć gracza, który specjalizuje się w kilku dyscyplinach i odnosi w nich sukcesy. Swój wybór warto zawęzić tylko do jednej gry i doskonalić swoje umiejętności pod kątem jej specyfiki. Należy zadbać jednak o to, aby umiejętność poruszania się po planszy szła w parze z prawdziwą pasją – zdecydowanie łatwiej zmotywować się do treningu, kiedy rozgrywki przynoszą nam prawdziwą przyjemność.

Kariera w e-sporcie – wydajne treningi

W sporcie elektronicznym treningi odgrywają równie kluczową rolę jak w sporcie konwencjonalnym. Nieustanne doskonalenie techniki i przyswojenie konkretnych umiejętności specyficznych dla danej gry pozwala zapisać je w pamięci mięśniowej, dzięki czemu pokonywanie kolejnych etapów gry nabiera pełnego automatyzmu. Zawodowi gracze codziennie ćwiczą mechanikę gry, bez której kolejne elementy treningu stają się niekompletne. Technika to jednak nie wszystko – bardziej zaawansowani gamerzy skupiają się również na strategii i umiejętnościach myślenia przyczynowo-skutkowego.

Warto jednak pamiętać, aby zachować work-life balance i brać czynny udział nie tylko w życiu wirtualnym, ale również tym prawdziwym. Higiena psychiczna i aktywność fizyczna pomagają zachować wysoki poziom koncentracji, ale także uniknąć przykrych skutków wielogodzinnego wpatrywania się w ekran komputera – gamerzy często muszą wspomagać się takimi środkami jak tabletki na ból głowy. Nie można także zapominać o zdrowej diecie, która pozwala zachować maksymalny poziom energii niezbędnej do wydajnego gamingu, wspomóc działanie układu immunologicznego, zminimalizować ryzyko infekcji, która może wymagać zażycia leków na objawy przeziębienia i grypy.

 

Materiał partnera

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij