Sposób na bezstresowe zakupy świąteczne? Jadalne bilety w komunikacji miejskiej... z olejkiem konopnym

Sposób na bezstresowe zakupy świąteczne? Jadalne bilety w komunikacji miejskiej... z olejkiem konopnym

Poruszanie się po mieście w ostatnich dniach przed świętami z pewnością nie należy do rzeczy łatwych i przyjemnych. Berlińskie metro postanowiło uprzyjemnić podróże między sklepami za pomocą specjalnych biletów, dzięki którym pasażerowie będą mogli rozładować przedświąteczny stres.

Przedświąteczna gorączka, zakupy na ostatnią chwilę, a w tle niezbyt pozytywne wiadomości dotyczące pandemii i rozpowszechniającego się wariantu Omikron. Tegoroczne Boże Narodzenie może być dla wielu osób okresem, w którym odczują wzmożony niepokój. Jednak władze Berlina postanowiły wyciągnąć rękę do zestresowanych mieszkańców miasta i proponują specjalne biletów, które są wykonane z jadalnego papieru i nasączone kilkoma kroplami olejku konopnego.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Czemu mają służyć takie konopne bilety? Przede wszystkim mają działać uspokajająco – przewoźnik poinformował, że olej jest wydobywany z nasion roślin konopi i w przeciwieństwie do kwiatów nie posiada żadnych substancji szkodliwych czy uzależniających.

Sprzedawane bilety są oczywiście całkowicie legalne i bezpieczne dla wszystkich (także dla dzieci i kobiet w ciąży). Koszt takiego biletu to 8,80 euro i można go zjeść dopiero po skończonej podróży metrem, ponieważ wcześniej może być wymagane okazanie go w ramach kontroli. 

Warto przy tej okazji wspomnieć, że nowy koalicyjny rząd Niemiec zgodził się na rekreacyjną legalizację marihuany. Przewoźnik postanowił wykorzystać tę sytuację i dzięki swoim biletom (a także filmowi, w którym wymieniane są zalety spożywania nasion konopnych) rozpowszechnia informację o nieszkodliwości oleju konopnego i podkreśla zalety jego stosowania. 

PS

Po latach infamii wróciły, zaczynamy je coraz bardziej doceniać, odkrywając na nowo. Konopie mają obecnie rewelacyjny PR, bo to naprawdę niezłe ziółko o licznych zastosowaniach. Czy produkty z legalnych konopi przetrą szlak dla legalizacji lub chociaż depenalizacji marihuany?

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij