Gigantyczny smok ostrzega o smogu w centrum Warszawy

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Gigantyczny smok ostrzega o smogu w centrum Warszawy

Spektakularna animacja 3D i dane pobierane w czasie rzeczywistym – na ekranach w centrum Warszawy ruszyła innowacyjna akcja informacyjna – smok ostrzega o złej jakości powietrza.

Na wielkoformatowych ekranach przy hotelu Marriott w Warszawie ruszyła spektakularna kampania informacyjna. Dzięki innowacyjnej technologii tysiące osób przejeżdżających przez centrum Warszawy, są ostrzegane o smogu – zagrożeniu, którego nie dostrzegamy, a znacząco wpływa na nasze zdrowie.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Twórcy kampanii połączyli animację 3D z danymi pozyskiwanymi w czasie rzeczywistym. Animacja pojawia się, gdy normy jakości zostają przekroczone i zmienia w zależności od wyników pomiarów. Dym wokół smoka gęstnieje wraz z rosnącym poziomem pyłów zawieszonych. Co obrazuje, jak mocno zanieczyszczone jest powietrze, którym oddychamy.

Pomysł kreatywny opierał się na przedstawieniu istoty, której zmysły są znacznie bardziej wyczulone niż ludzkie i pozwalają jej szybciej wykryć niewidzialne dla nas zagrożenie – wyjaśnia Damian Rezner, dyrektor operacyjny Screen Network, firmy odpowiedzialnej za stworzenie akcji.

Wygląd animacji został uzależniony od aktualnych odczytów poziomu pyłów zawieszonych z pobliskiej stacji pomiarowej.

Towarzyszący animacji smoka dym został wykreowany przy wykorzystaniu znanego z produkcji gier komputerowych silnika Unreal Engine. Umożliwia modelowanie wirtualnego świata w real time – tłumaczy Damian Rezner. – Wykorzystujemy bieżące odczyty poziomu pyłów zawieszonych i przekładamy je na generowany w czasie rzeczywistym dym towarzyszący animacji. Im jakość powietrza jest gorsza, tym dym staje się gęstszy. Dzięki temu zabiegowi udało się nam zwizualizować niewidzialne dla ludzkiego oka zagrożenie.

Zagrożenie, którego nie widać

Wiele osób nie jest świadomych, że powietrze, którym oddycha podczas spaceru czy drogi do pracy, może być niebezpiecznie dla ich zdrowia. Smog to zagrożenie, którego często nie widać, a realnie wpływa na nasze zdrowie. Drapanie w gardle, kaszel czy trudności z oddychaniem, to objawy, z którymi musimy mierzyć się przez zanieczyszczone powietrze. Te dolegliwości doskwierają także smokowi. Choć zadymiona przestrzeń, to jego środowisko naturalne, nawet on nie czuje się dobrze. Rozdrażniony zieje ogniem, a dzięki wyostrzonemu zmysłowi węchu może szybciej wyczuć złą jakość powietrza i ostrzec osoby w pobliżu ekranu.

To akcja nastawiona na podnoszenie świadomości o tym, jak często jesteśmy narażeni na działanie smogu, choć często nie jesteśmy nawet tego świadomi – mówi Damian Rezner. – Zależało nam, żeby rozwiązanie było nie tylko efektowne, ale również użyteczne dla osób przebywających w przestrzeni miejskiej.

Digital Out of Home to jedno z najszybciej rozwijających się mediów. Dzięki stałemu połączeniu ekranów z zasobami sieci, wyświetlane treści mogą zależeć od danych pobieranych i generowanych w czasie rzeczywistym. Emisja może zostać uzależniona od konkretnych paramentów np.: temperatury, opadów, czy tak jak w przypadku tej akcji – jakości powietrza. Ekrany służą nie tylko prezentacji spersonalizowanych komunikatów reklamowych, ale mogą również pełnić funkcje informacyjne czy edukacyjne. Mogą aktywnie zmieniać miejską przestrzeń.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij