Słowa wsparcia dla Ukrainy na ekranach w całej Polsce

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Słowa wsparcia dla Ukrainy na ekranach w całej Polsce

Od wczoraj na 20 tysiącach ekranów w całej Polsce – także tych największych w Warszawie – emitowany jest film ze słowami wsparcia – „Siostry i bracia, Ukraińcy! Jesteśmy z Wami – Slava Ukrayini!”.

Każdy konflikt tego typu budzi moralny sprzeciw, a ten dotyka nas w sposób szczególny, bo dotyczy bardzo bliskiego nam kraju. W ciągu ostatnich lat Ukraińcy stali się częścią naszego społeczeństwa. Oficjalne statystyki mówią o 1-1,3 mln Ukraińców w Polsce. Nieoficjalnie te liczby mogą być jeszcze wyższe. Gdy nasi sąsiedzi, współpracownicy, koledzy i koleżanki, a także ich rodziny i przyjaciele mierzą się niespotykaną agresją, nie pozostajemy obojętni.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Aby dodać otuchy przebywającym w naszym kraju Ukrainkom i Ukraińcom, na ekranach w całej Polsce wyświetlany jest krótki film ze słowami wsparcia w dwóch językach – po polsku i ukraińsku.

Spot emitowany jest na ekranach w całym kraju – przy najbardziej uczęszczanych drogach, dworcach kolejowych, lotniskach i centrach handlowych. To wspólna, spontaniczna akcja redakcji naTemat i Screen Network – operatora sieci ekranów reklamowych.

To wspólna, spontaniczna akcja redakcji. Wierzymy, że gesty też mają znaczenie, ale Polska i Polacy są gotowi pomagać nie tylko gestami – wspomina Michał Mańkowski, redaktor naczelny, dyrektor operacyjny i członek zarządu Grupy naTemat.

Obudziliśmy się dziś w rzeczywistości, w której nikt budzić się nie chciał. A co dopiero w niej żyć. Sytuacja na Ukrainie poruszyła świat, choć tak naprawdę to dopiero początek. W naTemat od samej nocy relacjonujemy te wydarzenia. Staramy się nie tylko rzetelnie informować, ale i wyjaśniać. Pokazywać to, co dzieje się za naszą granicą i tłumaczyć, przyczyny i konsekwencje – dodaje.

„Bracia Ukraińcy, bo tak o Was dziś myślimy, jesteśmy z Wami. Każdy konflikt tego typu budzi nasz moralny sprzeciw. Ten jest jednak wyjątkowy, bo jeśli jest jakiś kraj, który jest Polakom ostatnio tak bliski, to jest to właśnie Ukraina. W ciągu ostatnich lat staliście się częścią naszego społeczeństwa. Widzimy Was, pracujemy razem, nierzadko zakładamy polsko-ukraińskie rodziny. My korzystamy z Waszych usług, Wy korzystacie z naszych. Oficjalne statystyki mówią o 1-1,3 mln Ukraińców w Polsce, a nieoficjalnie liczby te mogą być jeszcze wyższe. Polacy też wyjeżdżali i wyjeżdżają, więc jeśli ktoś powinien Was doskonale rozumieć, to właśnie my”. – To fragment tekstu, który ukazał się w naTemat dziś rano. Redakcja opublikowała go i po polsku, i po ukraińsku.

Wszyscy, którzy szukają możliwości pomocy Ukrainie, mogą zerknąć na tę listę organizacji pomocowych.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij