Operatorzy komórkowi obniżają ceny połączeń na Ukrainę

Operatorzy komórkowi obniżają ceny połączeń na Ukrainę

Play, Play, T-mobile i Orange poinformowali o specjalnych pakietach na bezpłatne połączenia do Ukrainy oraz dodatkowych paczkach danych. Tym gestem operatorzy chcą ułatwić kontakty mieszkającym w Polsce Ukraińcom z ich rodzinami i bliskimi pozostającymi w kraju.

Operatorzy telefonii komórkowej postanowili pomóc Ukraińcom, którzy mierzą się w ostatnich dniach z agresywną napaścią ze strony Rosji. Wsparciem ma być obniżenie cen połączeń do Ukrainy oraz dodatkowe paczki danych. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Play

Play poinformował, że chce "zapewnić możliwość kontaktu z bliskimi oraz dostęp do aktualnych informacji". Operator od 25 lutego daje klientom po 120 darmowych minut na połączenia do największych ukraińskich operatorów. Są to sieci Kyivstar, Vodafone, Lifecell.

Dodatkowo Play obniża ceny za połączenia międzynarodowe do wspomnianych sieci o 80% z poziomu 29 gr/min na 5 gr/min. Promocję można aktywować szybkim kodem USSD *111*201*1#. Klienci taryf Play na kartę będą mogli również wykorzystać dodatkowe 10 GB transferu bez dodatkowych opłat, a szczegóły promocji opisano zarówno po polsku, jak i po ukraińsku. 

Więcej informacji na ten temat pod linkiem.

Orange Polska

Orange Polska także przygotował ofertę w związku z atakiem Rosji na Ukrainę. Od jutra operator obniży zarówno w ramach taryf Orange, jak i nju mobile ceny połączeń międzynarodowych z Polski na Ukrainę o ponad 80% do 29 groszy za minutę na numery stacjonarne i komórkowe aż do 10 marca 2022 r. W przypadku oferty Orange Flex można będzie aktywować pakiet 100 minut na 30 dni za 0 zł po wpisaniu kodu UKRAINA w aplikacji.

Mariusz Gaca, szef lokalnego oddziału Orange w Mołdawii, zapowiedział również, że telekom będzie rozdawał prepaidy na granicy.

Więcej informacji na ten temat pod linkiem.

T-mobile

T-mobile oferuje swoim klientom 300 minut (wymiennych na SMS-y) na rozmowy międzynarodowe do Ukrainy w taryfach abonamentowych, T‑Mobile na kartę, MIX i Heyah na kartę. Dodatkowo operator gwarantuje 10 GB w taryfach abonamentowych i automatyczne przedłużenie ważności konta dla Ukrainek i Ukraińców korzystających z Heyah na kartę i T-Mobile na kartę o 100 dni. 

Darmowe minuty i gigabajty będzie można aktywować w aplikacjach mobilnych „Mój T‑Mobile”, „Moja Heyah”, SMS-owo, w sklepach T‑Mobile lub za pośrednictwem obsługi klienta pod numerem 602 960 200 (dostępny również w języku ukraińskim).

Więcej informacji na ten temat pod linkiem.

Plus

Plus uruchamia natomiast bezpłatny pakiet 500 minut do sieci komórkowych Kyivstar, Lifecell i Vodafone na Ukrainie – jednorazowy pakiet dostępny dla użytkowników usług na kartę (włączany krótkim kodem *121*11*9999# i zatwierdzany przyciskiem połączenia) i abonamentowych (włączany SMSem o treści UKRAINA na numer  80125) i ważny przez 30 dni dla klientów ofert na kartę i do końca pierwszego pełnego okresu rozliczeniowego dla klientów ofert abonamentowych.

Do tego obowiązuje nowa promocyjna stawka 19 groszy za minutę połączenia do wszystkich sieci na Ukrainę (dostępna dla użytkowników wszystkich ofert na kartę oraz ofert abonamentowych, które weszły na rynek po 31 stycznia 2018 r) i darmowy jednorazowy pakiet 10 GB – do wykorzystania na terenie Polski, włączany na 30 dni dla klientów ofert na kartę krótkim kodem *136*11*9999# i zatwierdzany przyciskiem połączenia, a dla klientów ofert abonamentowych do końca pierwszego pełnego okresu rozliczeniowego i włączany SMSem o treści 10GB na numer 80125.

Więcej informacji na ten temat pod linkiem.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij