Już ponad 1 mln zł na wsparcie dla Ukrainy w zbiórce organizowanej przez Pracodawców RP, Corporate Connections, BNI oraz Polską Radę Biznesu

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Już ponad 1 mln zł na wsparcie dla Ukrainy w zbiórce organizowanej przez Pracodawców RP, Corporate Connections, BNI  oraz Polską Radę Biznesu

W ciągu niespełna 3 dni organizacja Pracodawcy Rzeczpospolitej Polskiej zrzeszająca 19 tys firm zatrudniających 5 mln pracowników wraz z partnerami zebrała ponad 1 mln zł na wsparcie ogarniętej wojną Ukrainy.

Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci tym, co dzieje się aktualnie na Wschodzie. Ludzkie cierpienie i lęk docierają do nas z każdej strony. Wobec tego bezprzykładnego aktu nie można się zgodzić, by Ukraina pozostała bez wsparcia. Jedną z inicjatyw w ramach organizacji Pracodawcy RP jest uruchomienie specjalnego rachunku bankowego, na który można przelać środki finansowe –  mówi Rafał Baniak, prezes zarządu Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup niezbędnych artykułów, które będą w danej chwili najbardziej potrzebne i uzgadniane ze stroną rządową. Zbieranie środków prowadzone jest w trybie ciągłym. Zakupy będą realizowane na bieżąco i prowadzone do czasu stabilizacji sytuacji w Ukrainie. Im więcej środków uda się zgromadzić, tym więcej artykułów będzie można zakupić i przekazać poszkodowanym w Ukrainie. Liczy się każda kwota.

Oficjalne rachunki bankowe zbiórki prowadzonej przez Pracodawców RP:

w PLN: PL 71 1240 5963 1111 0010 2485 5177 z dopiskiem „UKRAINA”

w EURO:

- IBAN: PL97 1240 5963 1978 0000 4796 3935

- SWIFT:  PKOPPLPW
z dopiskiem „UKRAINA”

Działania przedsiębiorców w ramach naszej akcji nie ograniczają się do przekazywania wpłat. Firmy wykorzystują wszystkie swoje zasoby, by nieść wymierną pomoc w takich obszarach jak transport, zakwaterowanie czy wsparcie w szukaniu pracy. Teraz najważniejsza jest pełna solidarność z Ukraińcami. Ich walka jest naszą wspólną sprawą jako obywateli europejskich społeczeństw demokratycznych – mówi Wojciech Kostrzewa, prezes zarządu Polskiej Rady Biznesu.

Dodatkowo Pracodawcy RP wraz z partnerami działają w zakresie:

1.     Zapewnienia miejsc pracy oraz zakwaterowania szczególnie dla osób przybywających z Ukrainy. Pracodawcy RP pomogą we wszelkich kwestiach technicznych związanych z połączeniem konkretnego pracodawcy z pracownikiem.

2.    Zbierania zgłoszeń dotyczących potrzeb w sprawie pomocy dla obywateli ukraińskich i na rzecz Ukrainy. Utworzono specjalny adres [email protected], na który można:

a) przesyłać konkretne deklaracje pomocy, jaką można zapewnić za pośrednictwem Pracodawców RP  – tj. środki opatrunkowe, opaski uciskowe, antyseptyki na rany, środki na zatrzymanie krwawienia, bielizna medyczna, duże pieluchy, apteczki, artykuły higieniczne, witaminy dla dzieci i – w miarę możliwości – leki przeciwbólowe, antybiotyki, substytuty krwi, etc.,

b) kierować informacje o osobach potrzebujących pomocy, jak również o innym zapotrzebowaniu w zakresie organizacji pobytu i zatrudnienia dla obywateli Ukrainy.

3.  Obsługi dedykowanej infolinii dla obywateli z Ukrainy dostępnej dla potrzebujących 24/7. Wystarczy zadzwonić na numer +48 730 250 670, aby otrzymać pomoc i niezbędne informacje (w języku polskim i ukraińskim).

4.   Obsługi prawnej wspólnie z Naczelną Radą Adwokacką – pomoc prawna dot.  legalizacji dokumentów i zatrudnienia oraz organizacji pobytu obywateli Ukrainy w naszym kraju.

5. Aktywnego poszukiwania tłumaczy polsko-ukraińskich. Wszyscy chętni mogą zgłaszać się pod adres emailowy: [email protected]

Patronat medialny nad działaniami pomocowymi organizowanymi przez Pracodawców RP, Corporate Connections, BNI oraz Polską Radę Biznesu objął Puls Biznesu, który jest współorganizatorem. Akcję wspierają również Wprost, Do Rzeczy oraz PMPG Polskie Media.

Poleć tekst:

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij