Billboardy przyjmujące płatności zbliżeniowe? W Nowym Jorku ruszyła specjalna akcja wspierająca Ukrainę

Billboardy przyjmujące płatności zbliżeniowe? W Nowym Jorku ruszyła specjalna akcja wspierająca Ukrainę

Billboardy, które były wykorzystywane w antywojennych protestach, zostały przekształcone w mobilne punkty służące do przekazywania datków na potrzeby ukraińskich rodzin.

W pobliżu kilku nowojorskich ulic pojawiły się oryginalne billboardy przedstawiające plakaty, których używali mieszkańcy Moskwy protestujący przeciwko wojnie z Ukrainą. Obok znaków protestacyjnych „нет войне” w języku rosyjskim pojawia się krótka informacja przypominająca opis obiektu na wystawie muzealnej: „Nie dla wojny. Prawdziwy znak protestacyjny. Moskwa, Rosja 3 marca 2022”.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Tuż pod opisem widnieją małe terminale płatnicze, dzięki którym przechodnie mogą natychmiast przekazywać drobne datki wspierające ofiary wojny.

Dzięki temu  kreatywnemu pomysłowi agencji reklamowej Mischief nowojorczycy mogą przekazywać datki w wysokości 2, 5 lub 10 dolarów. Wystarczy przyłożyć kartę płatniczą do skrzynki umieszczonej na billboardzie i potwierdzić płatność.

Następnie pieniądze są przekazywane na rzecz Agencji ONZ ds. Uchodźców, która zapewnia pomoc osobom uciekającym przed wojną – w tym schronienie, wsparcie prawne czy psychologiczne.

Czy mobilne punkty na datki będą pojawiały się częściej w przestrzeniach miejskich w odpowiedzi na często pojawiające się pytania „Jak mogę pomóc”?

fot. twitter.com/mischief

PS
Polska marka Adrian ponownie zaprezentowała kontrowersyjny billboard. Tym razem marka postanowiła nawiązać swoją kreacją reklamową do wojny w Ukrainie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij