naTemat stworzył baner, który pomaga Ukrainkom w ciąży

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
naTemat stworzył baner, który pomaga Ukrainkom w ciąży

Od dziś w naTemat 1 piksel = 1 PLN. Rusza specjalna akcja-zbiórka, której celem jest „pokolorowanie” wszystkich pikseli na banerze. Każde 20 pikseli to jeden kupiony „mama-kit”, czyli apteczka z podstawowymi środkami pomagającymi ciężarnym Ukrainkom przy porodzie.

Baner, który od dzisiaj możecie zobaczyć w wielu miejscach serwisu naTemat.pl, ma 200 pikseli  szerokości i 500 wysokości. Łącznie daje to 100 tysięcy pikseli, czekających na pokolorowanie. Baner – po każdej wpłacie – zamalowuje się piksel po pikselu od lewej do prawej, postęp kolorowania widać na bieżąco i tylko od Was zależy, ile pikseli jednorazowo pomalujecie. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

To innowacyjna i wirtualna forma pomocy w jak najbardziej wymierny sposób przy realnym problemie. Z analizy danych fundacji Yorghas wynika, że w ciągu trzech miesięcy na terenie Ukrainy urodzi się nawet 80 tysięcy dzieci. Wiele z nich w warunkach, w których nikt nie chciałby mieszkać, a co dopiero rodzić. To szpitalne piwnice prowizorycznie przekształcane w schrony przeciwbombowe.

Potrzebujemy artykułów niezbędnych do przyjęcia porodu. Wiem, że można przelać pieniądze, ale przepraszam, nie możemy wykorzystać tych pieniędzy, ponieważ apteki są puste – mówi dr Galyna Maistruk, lekarka z Kijowa. (Wypowiedź dla amerykańskiego Business Insidera).

Fundacja Yorghas od kilku lat pomaga kobietom i dzieciom w krajach rozwijających się. Ratują ciężarne kobiety i noworodki od smierci powodowanej przez ubóstwo, brak higieny, dostępu do służby zdrowia i edukacji.

Czym zajmuje się fundacja? Dostarcza sterylne zestawy podstawowych artykułów medycznych zapewniających bezpieczeństwo rodzącej i dziecka podczas porodu, szkoli położne i personel medyczny, prowadzi kampanie i szkolenia w zakresie zdrowej ciąży i opieki nad noworodkami dla ciężarnych matek, doposaża porodówki i wiejskie szpitale.

Koszt jednego „mama kitu” to 20 złotych. Zestawy, które będą kupione w ramach akcji, zostaną przygotowane specjalnie dla Ukrainy z etykietami w języku ukraińskim. 

Każdy zestaw zawiera podstawowe artykuły medyczne gwarantujące higienę podczas porodu i zmniejsza ryzyko infekcji, które są częstą przyczyną śmierci matek i noworodków. W jego skład wchodzą między innymi: sterylne rękawice, mydło, gazy, jednorazowe zaciski do pępowiny, prześcieradło medyczne oraz ostrze chirurgiczne. Pomoc zostanie dostarczona do Ukrainy dzięki partnerstwu fundacji Yorghas z organizacjami Pomoc z Polski lub Polskim Zespołem Humanitarnym.

Fundując zestaw porodowy „mama kit”, ratujesz życie noworodków w Ukrainie. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij