Nowy sterowiec Goodyeara "Wingfoot One" już w powietrzu

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Nowy sterowiec Goodyeara

Najnowszy statek został ochrzczony przez dziennikarkę Robin Roberts

Wingfoot One, najnowszy sterowiec Goodyear Tire & Rubber Company, oficjalnie dołączył do floty tej firmy. Należący do nowej epoki technologicznie zaawansowanych statków powietrznych, Wingfoot One został właśnie ochrzczony przez Robin Roberts, wielokrotnie nagradzaną współprowadzącą program „GoodMorningAmerica” w kanale telewizyjnym ABC News. Roberts, autorka i wieloletnia prowadząca programy sportowe w sieci ESPN, uroczyście nadała nazwę nowemu sterowcowi podczas ceremonii tradycyjnego rozbicia butelki o gondolę statku w obecności 2000 gości. Impreza odbyła się w należącym do Goodyeara hangarze Wingfoot Lake w Suffield w stanie Ohio.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

„Chrzest Wingfoot One rozpoczyna nowy rozdział w historii sterowców Goodyear, jednego z najbardziej rozpoznawalnych i najstarszych symboli marki. Wingfoot One to znak, że na nowo angażujemy się w program statków powietrznych. Chcemy dzięki temu wzmocnić naszą pozycję najbardziej liczącego się operatora sterowców i wiodącego dostawcy usług transmisji najważniejszych wydarzeń oraz imprez sportowych i rozrywkowych z powietrza”– powiedział Richard J. Kramer, prezes zarządu i dyrektor generalny Goodyear.

Po uroczystej ceremonii Robin Roberts weszła na pokład Wingfoot One, który odbył swój pierwszy rejs. W ten sposób dziennikarka dołącza do znanych kobiet, które chrzciły sterowce Goodyeara: kosmonautki SallyRide (2000) i pionierki lotnictwa Amelii Earhart (1929).

„W 1918 roku mój pradziadek podjął pracę w Goodyearze i przeniósł się z rodziną do Akron w poszukiwaniu lepszego życia. W firmie pracowało również wielu innych moich krewnych. Myślę, że pradziadek nie przypuszczał, że jego prawnuczka zostanie poproszona o uroczyste nadanie imienia sterowcowi Goodyear. To dla mnie ogromny zaszczyt” – skomentowała R. Roberts.

Roberts jest blisko związana z Goodyearem i Akron. Jej matka urodziła się w tym mieście i ukończyła tam szkołę średnią, dosłownie kilka przecznic od centrali firmy.

Nazwę Wingfoot One wybrano w publicznym, internetowym głosowaniu spośród niemal 15 tysięcy zgłoszeń. Wybraną nazwę zaproponowała mieszkanka Akron Charlotte White, która w nagrodę spędzi dzień na pokładzie sterowca.

Wingfoot One jest pierwszym statkiem powietrznym nowej generacji, produkowanym przez niemieckie zakłady ZLT Zeppelin Luftschifftechnik. Został zmontowany przez ekipę inżynierów firm Zeppelin i Goodyear w 12 miesięcy. Sterowiec odzwierciedla pierwszą poważną zmianę konstrukcyjną w statkach powietrznych Goodyeara w ostatnich niemal 70 latach. Nowy sterowiec posiada zaawansowaną awionikę pokładową i systemy kontroli lotu, umożliwiające latanie z wyższą prędkością, a także unoszenie się w miejscu. Przestronna gondola dla pasażerów zapewnia bogatsze wrażenia z lotu dzięki dużym, panoramicznym oknom.

W ciągu kolejnych czterech lat Goodyear wyśle pod niebo dwa następne sterowce, a wycofa dwa pozostałe modele GZ-20, których bazy mieszczą się w Pompano Beach na Florydzie oraz w Garson w Kalifornii.

W 2014 roku Goodyear transmitował z powietrza ważne wydarzenia takie jak finały ligi NBA, mistrzostwa uczelni wyższych BCS w futbolu, Derby Kentucky, Puchar Świata FIFA 2014 oraz wyścig Daytona 500.

Od 1917 roku Goodyear zbudował ponad 300 statków powietrznych, część z nich służyła obronności. Wiele powstało w zakładzie Wingfoot Lake.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w 50 zakładach w 22 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Dwa ośrodki innowacji – w Akron w stanie Ohio i Colmar-Berg w Luksemburgu rozwijają najnowocześniejsze produkty i usługi, które wyznaczają branżowe standardy w dziedzinie technologii i parametrów. Goodyear zatrudnia ok. 69 000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij