Pinterest z nowym biurem w Warszawie

Pinterest z nowym biurem w Warszawie

Amerykańska platforma społecznościowa z inspirującymi materiałami wizualnym otwiera nowe biuro w Polsce. Będzie to pierwsze Centrum Inżynieryjne firmy w Europie Środkowej.

Pinterest to serwis, który działa jak ogromny katalog z milionami produktów z przeróżnych kategorii. Ludzie korzystają z platformy, aby odkrywać pomysły na swoją garderobę, wystrój wnętrz, gotowanie i nie tylko. Pinterest to także miejsce dla marek, które dzięki prowadzeniu konta firmowego w serwisie, mogą realizować różne cele.

Firma, która powstała już ponad dekadę temu, ogłasza otwarcie nowego hubu inżynieryjnego w Europie, aby jeszcze skuteczniej służyć ponad 400 mln swoich użytkowników, a także twórcom i reklamodawcom na całym świecie. 

Jak informuje Pinterest – motywacja do otwarcia biura w Warszawie pojawiła się już w minionym roku, tuż po przejęciu firmy VOCHI, która posiadała już siedzibę oraz zespół w stolicy Polski. VOCHI to osobna aplikacja, która dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania do tworzenia i edytowania filmów, a jej zespół tworzy również narzędzia dla twórców Pinteresta.

Dzięki naszemu zespołowi VOCHI kładącemu podwaliny pod warszawskie biuro Pinterest, mamy silną infrastrukturę i kadrę kierowniczą, aby przyciągnąć dodatkowe najlepsze talenty w regionie – wyjaśnia Pinterest.

Firma planuje podwoić zatrudnienie inżynierów w Polsce, a nowo zatrudnieni członkowie warszawskiego zespołu skupią się na rozwoju produktów w obszarach wideo na urządzeniach mobilnych, AR i wizji komputerowej zarówno dla samej platformy Pinterest, jak i dla aplikacji VOCHI.

Cel, który przyświeca amerykańskiej firmie, to „dalsze tworzenie najbardziej inspirujących, integracyjnych i przydatnych treści”. Tym samym Pinterest chce zbliżyć się do pozycji najczęściej wybieranej platformy do publikowania inspiracji lifestyle’owych

Pinterest to miejsce, w którym ludzie mogą wykonywać swoją najlepszą pracę i nie możemy się doczekać, aby skorzystać z bogactwa talentów w Polsce – powiedział Jeremy King, starszy wiceprezes ds. inżynierii na Pinterest.

PS
Polska stała się kluczowym rynkiem w Europie Środkowo-Wschodniej także dla Netflixa. Serwis streamingowy kilka miesięcy temu ogłosił otwarcie biura CEE w Warszawie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij