Bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” już w najbliższą niedzielę

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w  Garwolinie”  już w najbliższą niedzielę

W najbliższą niedzielę, 19 czerwca, około południa przy moście na rzece Wildze zbierze się grono biegaczy i biegaczek, którzy będą mieli do pokonania 2, 5 lub 10 km – w zależności od wybranego przez siebie dystansu. Bieg jest jednym z kluczowych elementów tegorocznych Dni Garwolina, a także częścią ogólnopolskiej kampanii Avon Kontra Przemoc. Część dochodu ze sprzedaży pakietów startowych zostanie przekazana „Niebieskiej Linii” będącej placówką Instytutu Psychologii Zdrowia.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Widzimy, że z dnia na dzień przybywa osób, które zapisały się na nasz bieg, ale chcemy, żeby było nas jak najwięcej, dlatego stale gorąco zachęcamy biegaczy z całej Polski, a zwłaszcza z powiatu garwolińskiego do tego, by dołączyli do nas już w najbliższą niedzielę. Jestem przekonany, że udział w tym wydarzeniu przyniesie nam wszystkim wiele radości – zarówno z długo wyczekiwanego spotkania po pandemicznej przerwie, jak i podjęcia wspólnego wysiłku w niesienie pomocy osobom doświadczającym przemocy. Im więcej nas będzie, tym skuteczniejsze będzie nasze wsparcie – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Osoby doświadczające przemocy często boją się lub wstydzą opowiadać o swoim problemie, dlatego potrafią funkcjonować w relacjach przemocowych przez długi czas. Mówiąc głośno o zjawisku przemocy i biegnąc razem dla takich osób, chcemy pokazać im, że nie są same – jesteśmy z nimi, zachęcamy do sięgania po profesjonalną pomoc i okazujemy realne wsparcie. Niech 19 czerwca będzie nas w Garwolinie jak najwięcej – mówi Jakub Żurowski, dyrektor fabryki Avon w Garwolinie.

Na bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” można zapisać się do końca dnia 16 czerwca na stronie www.bieg.truchtacz.pl, wypełniając formularz zgłoszeniowy. Osoby, które zdecydują się na udział po tym terminie, będą mogły zarejestrować się i nabyć pakiet startowy w niedzielę, już na miejscu. Każdy uczestnik otrzyma przypinkę w kształcie znaku nieskończoności, będącego symbolem walki z przemocą. Nosząc tę uroczą ozdobę, wyrażamy solidarność i wsparcie dla osób doświadczających przemocy.

Jak co roku, dochód ze sprzedaży przypinek zostanie przekazany „Niebieskiej Linii” będącej placówką Instytutu Psychologii Zdrowia na pomoc prawną i psychologiczną takim osobom.

Zmiana organizacji ruchu – zaplanuj przejazd

Ponieważ trasa biegu na wszystkich trzech dystansach – 2, 5 i 10 km, będzie prowadziła głównymi ulicami miasta, tego dnia kierowcy muszą przygotować się na zmiany w organizacji ruchu. Start i meta będą się znajdowały na moście na rzece Wildze w centrum Garwolina. Uczestnicy pobiegną ulicami: Kościuszki,  Senatorską, Sienkiewicza, następnie Aleją Legionów, a potem ulicami: Lubelską, Lelewela, Warszawską (Sulbiny).

W godzinach 11:00-13:30 zamknięta będzie cała trasa biegu, a w godzinach 10:00-14:30 wyłączony będzie odcinek Alei Legionów od ul. Targowej do dworca PKS. Ruch będzie się odbywał wyznaczonymi objazdami, na które będą kierowały służby porządkowe. Dodatkowo w godzinach 10:00-13:00 będzie obowiązywał zakaz parkowania na ulicach Senatorskiej i kard. Stefana Wyszyńskiego, ponieważ pozostawione pojazdy będą utrudnieniem dla biegaczy.

W trosce o bezpieczeństwo nie tylko biegaczy, ale także innych uczestników ruchu prosimy wszystkich o ostrożność i stosowanie się do poleceń straży i policji. Liczymy na wyrozumiałość mieszkańców i jednocześnie zapraszamy na trasę wszystkich, którzy nie biegną. Kibicujcie! To bardzo pomaga biegaczom. Zawodnicy, którzy startują w Garwolinie od lat, zawsze podkreślają, że takiego dopingu jak u nas trudno szukać gdzieś indziej – podkreśla Michał Kopik, dyrektor biegu.

Bieg „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” organizowany jest od 2010 roku przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl. Sponsorem jest fabryka kosmetyków Avon Operations Polska. Wydarzenie, które co roku przyciąga biegaczy, nie tylko z Polski, ale i całego świata, wpisało się już na stałe w kalendarz najważniejszych ogólnopolskich biegów oraz regionalnych imprez charytatywnych. Garwoliński bieg jest częścią kampanii Avon Kontra Przemoc, w ramach której firma podejmuje szereg inicjatyw na rzecz przeciwdziałania przemocy oraz wspierania doświadczających jej osób.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij