Polski zespół RYSY z teledyskiem wygenerowanym przez sztuczną inteligencję

Polski zespół RYSY z teledyskiem wygenerowanym przez sztuczną inteligencję

Polski zespół muzyki elektronicznej RYSY stworzył teledysk we współpracy z MELT AI, wykorzystującym sztuczną inteligencję do tworzenia sztuki.

RYSY wypuściły właśnie swój nowy electro banger – „Herz”. Do produkcji teledysku użyto sztucznej inteligencji wygenerowanej przez MELT AI. Sensualny klip jest przesiąknięty erotyką, technologią i fantastyką. Singiel ma być zapowiedzią zimowej, klubowej trasy duetu.

Nie jest to pierwszy taki teledysk w historii. Przykładowo na kanale Hueman Instrumentality możemy znaleźć teledysk wygenerowany przez AI do piosenki Pink Floyd – „Echos”. W tym przypadku jednak mówimy o produkcji fanowskiej, a nie komercyjnej.

Na wygenerowanie teledysku przez AI zdecydował się też zespół metalowy Disturbed. Teledysk „Bad Man” ukazał się 18 listopada 2022 r. w serwisie YouTube i na chwilę obecną obejrzało go ponad 830 tys. osób. Sztuczna inteligencja coraz częściej pojawia się w sztuce, muzyce, filmach czy grach. I prawdopodobnie będziemy doświadczać wykreowanych przez nią dzieł jeszcze częściej.

PS

Obraz w stylu Picassa? A może papież surfujący na Hawajach? Dla sztucznej inteligencji wytworzenie takiej grafiki nie będzie problemem. Czy jednak korzystanie obrazów stworzonych w ten sposób jest dopuszczalne?

PS2

Co dla sztucznej inteligencji znaczy słowo „ketchup”? Heinz we współpracy z agencją Rethink Canada stworzył kolejną edycję kampanii „Draw Ketchup”.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij