Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Polityka korzystania z GenAI dla agencji i marek [Q&A]

Jakie są najważniejsze aspekty polityki korzystania z narzędzi Gen AI przez agencje i marki? W jaki sposób agencje mogą zapewnić etyczne wykorzystanie Gen AI w swoich kampaniach?

SPRAWDZAM

Wirtualna wyspa Coachelli w grze Fortnite

Wirtualna wyspa Coachelli w grze Fortnite
Coachella rozszerza swoją działalność i tworzy Coachella Island, czyli przestrzeń w grze Fortnite, gdzie pozwala graczom wirtualnie dołączyć do popularnego festiwalu muzycznego.
O autorze
1 min czytania 2023-04-21

fot. Fortnite

Kreatorami przestrzeni są twórcy z Alliance Studios, którym udało się odtworzyć wirtualny namiot handlowy oraz Art Park, a także pustynne niebo, góry, boiska do gry w piłkę nożną i charakterystyczne dla festiwalowego krajobrazu palmy.

W Art Parku znalazły się wirtualne repliki najbardziej rozpoznawalnych instalacji artystycznych, które realnie znajdują się na festiwalu. Były to m.in. diabelski młyn, Spectra czy słynne balony.

LinkedIn logo
Na LinkedInie obserwuje nas ponad 97 tys. osób. Jesteś tam z nami?
Obserwuj

Gracze mogli również uczestniczyć w wydarzeniach muzycznych i artystycznych, takich jak minigry i zadania. Nie zabrakło także muzyki, którą udostępniło radio Icon. Playlista zawierała utwory z programu Coachella 2023.

Pojawiły się także akcenty modowe. Podobnie jak w zeszłym roku, gracze mogli kupić stroje inspirowane Coachellą. W tym roku pojawiły się dwa nowe outfity nazwane „Sunset Alto” i „Desert Dawn Lyric”.

Słuchaj podcastu NowyMarketing

NowyMarketing logo
Mamy newsletter, który rozwija marketing w Polsce. A Ty czytasz?
Rozwijaj się

– Przyszłość muzyki i dzieł sztuki w grach nie powinna naśladować świata rzeczywistego, ale wyobrażać sobie na nowo magię i czynić ją bardziej dostępną za pośrednictwem nowego medium. Wierzymy, że najlepszym sposobem na to jest umożliwienie artystom pokazania nam drogi. Tak jak festiwal IRL jest sceną dla muzyków, tak wyspa Coachella jest teraz płótnem dla twórców gier. Fortnite zapewnia narzędzia potrzebne do zapraszania twórców i fanów do udziału w tym procesie twórczym  – powiedział w oświadczeniu Sam Schoonover, lider innowacji w Coachella.

Premiera Coachella Island odbyła się 14 kwietnia. 

PS Marka Absolut wprowadziła festiwal Coachella do metawersum

Absolut, wieloletni sponsor Coachelli, postanowił odtworzyć festiwalowe doświadczenia w wirtualnym świecie. W tym celu powstał projekt Absolut.Land na platformie Decentraland, łączący uczestników prawdziwego wydarzenia z członkami metaverse’u.

PS 2 Heinz stworzył wyspę Fortnite, aby zwrócić uwagę na pogarszający się stan zdrowia gleby na świecie

Heinz i eksperci od e-sportów z Druid Gaming, stworzyli jedyną w swoim rodzaju wyspę w Fortnite inspirowaną gospodarstwami producentów pomidorów Heinz. Marka chce w ten sposób edukować konsumentów na temat fundamentalnej roli, jaką odgrywa zdrowa gleba.