Chorwaccy kibice oburzeni reklamą Nivea

Chorwaccy kibice oburzeni reklamą Nivea

Nivea stanęła w ogniu krytyki po opublikowaniu reklamy kosmetyku do demakijażu. Miało być zabawnie, a skończyło się na wzywaniu do bojkotu marki na chorwackim rynku.

Emocje po tegorocznych, kontrowersyjnych, mistrzostwach świata w piłce nożnej powoli opadają, jednak w sieci wciąż krążą liczne memy, mundialowe kampanie oraz RTM-y nawiązujące do meczów w Katarze. Dla wielu kibiców pozostał również niesmak po nieudanej reklamie marki Nivea.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Po tym, jak Argentyna zwyciężyła z Chorwacją 3:0, a Francja pokonała w półfinale reprezentację Maroka, Nivea postanowiła stworzyć osobliwą reklamę swojego… płynu micelarnego.

Na instagramowym profilu marki pojawiło się zdjęcie smutnej modelki z barwami chorwackiej flagi na twarzy oraz napis reklamujący kosmetyk, który „zetrze wszystko poza łzami”. Z kolei drugi plakat prezentuje rozczarowaną kibickę Maroka oraz podpis „Usunie wszystko oprócz ich dziedzictwa”.

Pod zdjęciami szybko zaroiło się od komentarzy oburzonych internautów. Reklama szczególnie dotknęła chorwackich kibiców, którzy odebrali „prowokacyjny” i „oburzający” post jako kpinę z całego państwa. Co więcej, Marokańczycy zarzucają firmie ignorancję, podkreślając, że błędnie odwzorowano pięcioramienną zieloną gwiazdę z flagi państwa.

W odpowiedzi na liczne negatywne komentarze, Nivea szybko usunęła post, zastępując go oficjalnymi przeprosinami. Marka zapewniła, że nie zamierzała celowo urazić uczuć „tak dumnego futbolowego narodu” oraz nigdy nie podważała wielkich osiągnięć obu zespołów.

fot. thedubrovniktimes.com

Choć kontrowersyjne posty zniknęły, w efekcie niezbyt przemyślanej reklamy w mediach społecznościowych pojawiają się liczne wezwania do bojkotu niemieckiej marki opatrzone hashtagiem #cancelnivea oraz #boycottnivea.

PS. Mundial w ogniu krytyki

Mistrzostwa świata w piłce nożnej od miesięcy budziły wielkie emocje i kontrowersje, głównie ze względu na łamanie praw człowieka w Katarze. Oto kilka przykładów marek, które postanowiły zbojkotować tegoroczny mundial.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij