TERRITORY

Electrolux rusza z 2. edycją akcji edukacyjnej „Ogródki ze smakiem”

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Electrolux rusza z 2. edycją akcji edukacyjnej „Ogródki ze smakiem”

21 marca ruszyła druga edycja konkursu „Ogródki ze smakiem”, w którym przedszkola z całej Polski mogą wygrać ogródki warzywne. Inicjatorem akcji jest marka Electrolux, która po raz kolejny zaszczepia w najmłodszych pasję do ogrodnictwa i warzyw, a tym samym troszczenia się o naszą planetę. Akcję wspierają: Maja Popielarska i Jagna Niedzielska.


„Ogródki ze smakiem” to ogólnopolski konkurs realizowany w ramach kampanii „Szwedzki sposób na gotowanie bez marnowania”, zainicjowanej w 2022 r. przez markę Electrolux. Konkurs kierowany jest do przedszkoli w całej Polsce, a nagrodą główną jest wykonanie ogródka warzywnego w zwycięskich przedszkolach.

W tym roku, po sukcesie pierwszej edycji konkursu, Electrolux postanowił podwoić pulę nagród głównych i przyznać ich aż 10 – 5 za zajęcie pierwszego miejsca i 5 za zajęcie drugiego miejsca. Zwycięskie przedszkola otrzymają ogródki warzywne, a laureaci drugiego miejsca – mobilne miniogródki w doniczko-szklarniach. Dwudziestu pozostałych finalistów konkursu otrzyma natomiast zestawy narzędzi ogrodniczych. Nagroda główna, poza samym ogródkiem, obejmuje także warsztaty z prowadzenia i pielęgnacji ogródka. W tym roku konkurs „Ogródki ze smakiem” rusza 21 marca.

– Electrolux to szwedzki producent sprzętu AGD, ale także firma, która w ramach swojej działalności promuje gospodarkę obiegu zamkniętego oraz zrównoważonej produkcji i konsumpcji żywności. Nasze zeszłoroczne doświadczenia przy I edycji konkursu „Ogródki ze smakiem” pokazały, że za działaniami odpowiadającymi na prawdziwe potrzeby odbiorców idą realne zmiany. Potwierdziły to pozytywne reakcje przedszkoli na naszą akcję oraz zaangażowanie rodziców, opiekunów i dzieci w głosowanie i pielęgnację ogródków. Dodatkowo, ku zaskoczeniu i radości rodziców, dzieci, które zajmowały się ogródkami chętniej zjadały dania z warzywami! Dlatego bardzo cieszymy się, że możemy kontynuować „Ogródki ze smakiem” w tym roku i działać na rzecz edukacji dzieci w zakresie ekologii, zdrowego odżywiania i niemarnowania jedzenia. To od najmłodszego pokolenia najlepiej zaczynać zmianę na lepsze. – mówi Kamila Cap, brand marketing manager kategorii Taste w Electrolux.

Konkursowi towarzyszy specjalna strona www.ogrodkizesmakiem.pl, która powstała w zeszłym roku i jest stale rozbudowywana o nowe materiały edukacyjne przygotowywane przez ekspertów akcji zajmujących się ogrodnictwem, ekologią i tematyką less waste. Są to poradniki i tutoriale na temat założenia ogródka i pielęgnacji ogrodu, konspekty oraz scenariusze zajęć dla dzieci.

Patronem honorowym akcji jest PAN Ogród Botaniczny – Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej w Powsinie. Konkurs wspierają: Bank Żywności SOS w Warszawie, Fundacja TupTupTup oraz magazyn Bliżej Przedszkola.

Maja Popielarska i Jagna Niedzielska wspierają „Ogródki ze smakiem”

Electrolux zaprosił do promocji projektu „Ogródki ze smakiem” powszechnie znane i bardzo popularne, kojarzone z tematyką less waste, ogrodnictwa i ekologii Maję Popielarską i Jagnę Niedzielską.

Maja Popielarska wspiera konkurs na wielu płaszczyznach – przygotowała tekst programowy o roli ogródków warzywnych w edukacji wczesnoszkolnej na stronę akcji ogrodkizesmakiem.pl oraz do publikacji poświęconej pielęgnacji ogródków warzywnych dla przedszkoli biorących udział w konkursie, uczestniczyła w webinarze skierowanym do nauczycieli przedszkolnych nt. zakładania ogródków warzywnych. Zaprasza i dopinguje przedszkola do wzięcia udziału w konkursie w swoich kanałach SoMe. Zasiada także w jury konkursu.

– Zakładanie i pielęgnacja przedszkolnych ogródków to doskonały obszar do prowadzenia zajęć na powietrzu. Pomaga w rozwoju dzieci w zakresie manualnym i artystycznym, ułatwia prowadzenie obserwacji roślin i zwierząt oraz badania wpływu pogody. Przedszkolny ogródek to nie tylko miejsce zbierania plonów, ale świetne pole do obserwacji zjawisk zachodzących wokół nas i eksperymentowania. Już wiemy, że do dużej grupy zeszłorocznych „zawodników” chce dołączyć kolejna. Cieszy mnie to ogromnie, bo właśnie przedsięwzięcia takie jak „Ogródki ze smakiem”, promujące aktywność opartą na obcowaniu z naturą, pomagają budować wrażliwość i wzbudzają zainteresowanie najmłodszych. – mówi Maja Popielarska, dziennikarka, prezenterka, miłośniczka natury i ogrodnictwa oraz promotorka akcji „Ogródki ze smakiem".

Natomiast Jagna Niedzielska, propagatorka nurtu zero waste w kulinariach, występuje w materiale video inaugurującym akcję i zachęca do uczestnictwa w konkursie. Film promujący konkurs z udziałem Jagny będzie publikowany w kanałach SoMe marki Electrolux oraz wśród partnerów projektu. Dodatkowo, Jagna stworzy przepisy w duchu less waste na wykorzystanie plonów ogródkowych. Będzie można je znaleźć na stronie akcji i w manualu dotyczącym pielęgnacji ogródków warzywnych dla przedszkoli.

Za pomysł, strategię, kreację, współpracę z promotorkami akcji, media relacje oraz działania branded content odpowiada agencja Cut the Mustard. Zakupem mediów zajął się dom mediowy Zenith.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij