PZU przyciąga najlepszych pracowników

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
PZU przyciąga najlepszych pracowników

14 października rusza kolejna employer brandingowa kampania ubezpieczyciela pod hasłem „PZU. Przyciągamy najlepszych”. Jej głównym bohaterem jest „boski” Thor.

Celem działań jest umacnianie wizerunku PZU jako nowoczesnego i przyjaznego pracodawcy, a tym samym przyciągnięcie do firmy najlepszych kandydatów. Przekaz kierowany jest zarówno do doświadczonych specjalistów, jak i studentów oraz absolwentów uczelni wyższych. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Głównym bohaterem najnowszej kampanii employer brandingowej PZU jest Thor, syn Odyna, bóg, który kandyduje do pracy w PZU. W kampanii zaplanowano działania angażujące internautów, którzy zdecydują się poznać dalsze losy Thora w PZU. 

Kampania kierowana jest do aktywnych zawodowo doświadczonych profesjonalistów o specjalizacjach związanych z obszarami biznesowymi Grupy PZU: ubezpieczeniami, finansami, ekonomią, sprzedażą, obszarem inwestycyjnym oraz IT. Jej odbiorcami są także studenci i absolwenci uczelni wyższych.

Zgodnie z głównym hasłem kampanii „PZU. Przyciągamy najlepszych” zależy nam na byciu pożądanym pracodawcą i zatrudnianiu najlepszych specjalistów. Odbiorcy, do których mówimy, to osoby z wyższym wykształceniem, ambitne i nastawione na realizację celów. Ale także z dużymi wymaganiami wobec pracodawcy w obszarze standardów pracy, profesjonalizmu, możliwości działania, a także rozwoju zawodowego i osobistego. Wiemy, że jako pracodawca spełniamy te oczekiwania. Dlatego przyciągamy najlepszych kandydatów, co pozwala na optymalizację procesu rekrutacji – mówi Maciej Hassa, kierownik zespołu marki pracodawcy w PZU.

W ramach kampanii powstała dedykowana strona WWW przyciagamynajlepszych.pl, która będzie główną platformą komunikacji. Na niej odbędzie się zabawa angażująca widzów, związana z wyborem najlepszego zakończenia przygód Thora. Ci, którzy dodatkowo uzasadnią swój wybór będą mogli wziąć udział w konkursie i wygrać atrakcyjne nagrody. Ponadto internauci zmierzą się z wyzwaniem „A Ty? Jakie boskie cechy masz do zaoferowania?”, na które można kreatywnie odpowiedzieć dzięki specjalnej aplikacji, pozwalającej na wykonanie kreacji własnego CV.

Chcemy zachęcić odbiorców kampanii do interakcji i podjęcia konkretnych działań. Aplikacja jest niejako generatorem CV. Użytkownicy mogą zmienić twarz Thorowi czy wpisać kreatywny opis swoich boskich cech, które będą przydatne podczas pracy w PZU. Każdy może stworzyć takie CV, wydrukować je lub udostępnić znajomym – mówi Agnieszka Kiewesz z działu marketingu PZU.

Działania będą prowadzone także na YouTube oraz dużych portalach internetowych i rekrutacyjnych, m.in. pracuj.pl, czy LinkedIn.

Podczas kampanii odbędzie się również szereg działań eventowych kierowanych do studentów i absolwentów uczelni wyższych. Od 13 października do 5 listopada na 16 uczelniach w całej Polsce odbędą się szkolenia Kampusu Ekspertów PZU oraz pojawią się stoiska targowe promujące jesienne konkursy oraz wiosenne staże i praktyki PZU. W dniach od 1 do 5 grudnia PZU zaprosi studentów na Dni Otwartego Biznesu. Każdy dzień cyklu poświęcony będzie innej dziedzinie (Inwestycje, Sprzedaż, Marketing, Projekty IT oraz Zarządzanie strategiczne i projekty) i pozwoli uczestnikom poznać kulisy pracy w danym obszarze biznesu oraz zmierzyć się z rozwiązaniem realnego case study. Zaplanowano również kolejną edycję konkursu „Inwestycja w Przyszłość”, polegającego na prezentacji i promowaniu swojego video CV. PZU pojawi się także na licznych konferencjach i szkoleniach organizacji studenckich współpracujących z ubezpieczycielem (m.in. AIESEC, SF BCC, NZS oraz ESN).

Za koncepcję kreatywną i realizację kampanii odpowiada VML Poland. Media zaplanował Starlink.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij