fot. Unsplash
Ruszyły prace nad chatbotem aXI, którego Musk nazwał „Grokiem”. Obecnie znajduje się w fazie testów, a jego premierę będą mogli zobaczyć użytkownicy pakietu X Premium+.
Zobacz również
Ogromne zmiany
Portal X ogłosił w zeszłym tygodniu nową wersję X Premium+. Za 16 dolarów internauci otrzymają dostęp do wszelkich możliwych funkcji, a wszelkie treści na osi czasu będą mogli oglądać za darmo. Kolejną gratką w płatnej wersji ma być nowy chatbot, który pod względem funkcjonalnym będzie się różnił od Chatu GPT.
Chatbot „Grot” ma być wolny od cenzurowania odpowiedzi na niektóre tematy. Musk krytycznie odniósł się do nakładania tego typu ograniczeń i postanowił wdrożyć bota, który otwarcie będzie poruszał tematy oparte na faktach, w odniesieniu do doświadczenia i pojęć.
Jak ma funkcjonować nowy chat?
Właściciel X jest przekonany, że chatbot na jego portalu będzie dokładniejszym źródłem prawdy, szczególnie jeśli chodzi o wiadomości w czasie rzeczywistym. Argumentem przemawiającym za tą tezą ma być fakt, że nowy chat będzie pozyskiwał dane z portalu X, a zaktualizowana umowa użytkownika X pozwoli wykorzystywać posty ludzi do napędzania systemu.
Movember/Wąsopad: jak marki zachęcają do profilaktyki męskich nowotworów [PRZEGLĄD]
Portal pracuje również nad odcięciem innych projektów generatywnej sztucznej inteligencji od swojego API, w szczególności OpenAI, do którego Musk ma osobiste pretensje. Ostatecznie, Grok oraz inne udogodnienia AI Groka i X mają być jednymi z nielicznych projektów z pełnym dostępem do pełnej remizy informacji.
Słuchaj podcastu NowyMarketing
Aktualne problemy portalu
X w ostatnim czasie traci na popularności jako platforma służąca do dyskusji o wydarzeniach ze świata. Przyczyną są zmiany wprowadzane przez samego Muska w aplikacji. Są to m.in. aktualizacje, które mają na celu osłabić mainstreamowe serwisy informacyjne. Zmiany jednak doprowadziły do tego, że wielu dziennikarzy przeniosło się do innych serwisów.
Choć X może się pochwalić liczbą ok. 2,44 milionów aktywnych użytkowników dziennie, tak naprawdę bardzo niewielu z nich cokolwiek publikuje w aplikacji. Aż 80% korzystających z aplikacji ogranicza się do odczytywania przewijających się treści i nie angażuje się w żaden inny sposób. To zaś oznacza, że wkład X, wynoszący 100 mln unikalnych postów dziennie, ogranicza się do 49 mln użytkowników.
PS Meta stworzy chatboty AI. Będą posiadały aż 30 osobowości
Meta nie zatrzymuje się w rozwoju swoich aplikacji pod kątem wykorzystania sztucznej inteligencji. Firma zdążyła już, np. zaprezentować nowe narzędzie głosowe Voicebox, narzędzie do generowania muzyki MusicGen czy narzędzie wspomagające reklamodawców Sandbox AI. Tym razem przyszedł czas na chatboty. Meta chce, by jej chatboty posiadały aż 30 osobowości. Dzięki temu użytkownicy będą mogli porozmawiać, np. z Abrahamem Lincolnem, ale także ze zwykłymi postaciami, które pomogą im w rozwiązaniu problemu lub znalezieniu odpowiedzi na konkretne pytania.
PS2 AI zastąpiła pracowników. W indyjskiej firmie e-commerce zamiast personelu pracuje chatbot
W indyjskiej firmie Dukaan zwolniono prawie cały personel. Szef firmy, Suumit Shah zastąpił go chatbotem, który jest w stanie odpowiedzieć na potrzeby klientów jedynie w dwie minuty. Dla porównania, pracownicy potrzebowali na to czasami blisko dwóch godzin.