TERRITORY

Nowy wymiar spotkań w Microsoft Teams. AI posprząta bałagan w tle

Nowy wymiar spotkań w Microsoft Teams. AI posprząta bałagan w tle

Na pewno zdarzyło Wam się być w sytuacji, w której za chwilę powinniście zacząć spotkanie online, a zapomnieliście, że w tle panuje nieporządek. Microsoft przychodzi z pomocą i udostępnia nową funkcję wykorzystującą AI do tego, by „posprzątała” pomieszczenie, w jakim się znajdujecie.

fot. Microsoft

W dniach 15-16 listopada br. odbywa się konferencja Ignite 2023 od firmy Microsoft. Podczas pierwszego dnia wydarzenia powiedziano między innymi o zmianach, które planowane są w aplikacji Microsoft Teams. Nie jest zaskoczeniem, że gigant technologiczny chce postawić w swoich narzędziach duży nacisk na wykorzystanie sztucznej inteligencji. 

W jaki sposób AI pomoże użytkownikom Microsoft Teams?

Pierwsza z nowości dotyczy dźwięku. Microsoft chce wprowadzić izolację głosu. Oznacza to, że Teams rozpozna nasz głos, by tłumić inne dźwięki, dzięki czemu użytkownicy będą mieli pewność, że podczas spotkania słychać wyłącznie ich wypowiedź, a nie, często rozpraszające, dźwięki w tle. Zmiana ma być wprowadzona na początku 2024 roku.

fot. Microsoft 

Kolejna z nowości pomoże w uporządkowaniu tła, które ma za sobą uczestnik spotkania online. Microsoft udostępni możliwość „posprzątania” przestrzeni przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Co ważne, użytkownicy nie będą, jak dotychczas, korzystać z ograniczonej ilości dostępnych grafik, ale AI ulepszy rzeczywistą przestrzeń, która się za nimi znajduje. Zachowany zostanie na przykład układ i rodzaj mebli. Poza opcją sprzątania, będzie można skorzystać z urozmaicenia pomieszczenia poprzez dodanie rośliny na ścianie czy stworzenia świątecznego nastroju w tle. Co ważne, opcja ma być dostępna dla użytkowników posiadających licencję Teams Premium już na początku 2024 roku.

fot. Microsoft 

PS Koniec z malowaniem się na spotkania wideo w pracy. Wirtualny makijaż od Maybelline w Microsoft Teams

Firma Maybelline New York podjęła współpracę z Microsoft Teams i uruchomiła w aplikacji funkcję wirtualnego makijażu. Opcja jest dostępna dla osób, które korzystają z licencji korporacyjnej.

PS2 20 mln dolarów kary dla Microsoft za nielegalne zbieranie danych od nieletnich

Microsoft został ukarany grzywną przez Federalną Komisję Handlu (FTC). Firma zbierała i przechowywała dane nieletnich, które założyły konta w sieci Xbox.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij