Proces stażenia - czyli co robili przez wakacje stażyści w internetach

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Proces stażenia - czyli co robili przez wakacje stażyści w internetach

Jak pracodawcy zadbali o to, by wakacje spędzone w ich firmach były prawdziwą okazją do zdobywania doświadczenia zawodowego i próbowania swoich sił na wymarzonych stanowiskach? Październik to doskonały moment na podsumowania, ponieważ właśnie kończą się letnie staże studenckie.

#processtazenia to nie kolejny napis z błędem, ale hashtag wymyślony samodzielnie przez stażystów podczas programu stażowego, jaki odbyli w agencji Digital One.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Skąd pomysł na „proces stażenia”? Zdaniem studentów, którzy odbyli staż w łódzkiej agencji Digital One faktycznie był to przemyślany i odpowiednio opracowany program, przez który przechodzili przez trzy miesiące lata. Pozwolił zweryfikować wyobrażenia wyniesione z kultowego serialu „Mad Men”, z marketingiem, sposobami i narzędziami komunikacji oraz sposobem pracy w agencji reklamowej XXI wieku. Dla adeptów branży reklamowej odpowiednio zaplanowany staż lub praktyki okazały się doskonałą okazją, by się o tym przekonać. Studenci, przyporządkowani do odpowiednich dla swoich kompetencji działów, sprawdzali swoich sił w praktyce w zakresie obsługi klienta, copywritingu, programowania, projektowania graficznego, zarządzania projektami oraz mediami społecznościowymi.

Jednym z powierzonych naszym stażystom zadań był projekt, nad którym mieli wspólnie pracować poza codziennymi obowiązkami – opowiada Anna Stępkowska, HR Manager Digital One. – Jego pierwszy etap to pomysł na to, jak opowiedzieć innym o tym, czego doświadczają młodzi adepci w agencji reklamowej. Powstała seria humorystycznych rysunków, które były publikowane przez całe wakacje na naszym firmowym profilu na Facebooku, a przy ich okazji hashtag #processtażenia, żeby wyróżnić je w sieci.

Opowieść o stażu w Digital One można obejrzeć nie tylko na Facebooku, ale i na stronie internetowej, którą stażyści agencji również przygotowali i zrealizowali samodzielnie.

Opowiadają tu nie tylko o wartościowym doświadczeniu samego stażu, ale przede wszystkim o sobie i o efektach własnej pracy. Warto podkreślić – mówi Anna Stępkowska – że trzy z pięciu osób, biorących udział w naszym programie stażowym zostało z nami na stałe. To doświadczenie pozwoliło nam podjąć decyzję o kontynuowaniu programu w kolejnych latach i choć kolejny proces stażenia rozpoczenie się dopiero latem 2015 roku już teraz zaczynamy pracę nad jego udoskonaleniem w nadchodzącym sezonie.

Program stażowy w Digital One poprzedził nabór aplikacji prowadzony online. Na kolejnym etapie, z wybranymi kandydatami spotkali się specjaliści z agencji interaktywnej oraz Uniwersytetu Łódzkiego. W trakcie rekrutacji przyglądali się wykonywanym zadaniom w zespołach, aby dojrzeć w kandydatach poszukiwanych predyspozycji zawodowych. Ci, którzy najlepiej poradzili sobie z przypisanymi, indywidualnymi wyzwaniami podczas assessment center mieli szansę na płatny staż w agencji. Szczegóły dotyczące programu można znaleźć na stronie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij