Przewodnik z przesłaniem, czyli polskie święta dla obcokrajowców

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Przewodnik z przesłaniem, czyli polskie święta dla obcokrajowców

Polskie święta to piękna tradycja, która zasługuje na to, by podzielić się nią z resztą świata. Agencja Merixstudio specjalnie dla obcokrajowców stworzyła interaktywną kartkę świąteczną.

Kartka ta, ma za zadanie nie tylko promować i objaśniać polskie zwyczaje, ale również – dzięki współpracy z Fundacją Dzieci Niczyje - zwiększać świadomość na temat przemocy wobec dzieci. Bo święta nie są radością dla wszystkich najmłodszych…

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

„Jedno na pięcioro dzieci doświadcza przemocy ze strony swoich najbliższych. Także w święta. Te dzieci nie czekają na Gwiazdkę i nie wypatrują Świętego Mikołaja" - taki komunikat oraz zachętę do wspierania Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży w języku angielskim zobaczyć można na końcu interaktywnego spaceru po świątecznych tradycjach w naszym kraju.

Zanim jednak internauta dotrze do tej wiadomości, wybiera się we wciągającą podróż po polskich Świętach i panujących u nas zwyczajach.

W animowanej, bogato ilustrowanej historyjce stworzonej w HTML5 i opartej o tzw. horizontal scrolling, użytkownik ma za zadanie zebrać jak najwięcej symboli związanych z Gwiazdką. Każdy zebrany element to informacja o polskich atrybutach Świąt, takich jak opłatek, sianko na stole, wigilijna kolacja, czy Pasterka.

- Większość naszych klientów pochodzi z zagranicy. W te Święta chcieliśmy przygotować dla nich coś specjalnego, pokazując jak w Polsce obchodzi się Gwiazdkę – mówi Kamil Kaniuk, Project Manager z poznańskiej agencji interaktywnej Merixstudio.pl. - Jednocześnie zależało nam, by interaktywna kartka była nie tylko momentem dobrej zabawy, ale także by niosła za sobą ważne przesłanie, jakim jest pomoc dzieciom, wobec których stosowana jest przemoc – dodaje.

Do współpracy zaproszono Fundację Dzieci Niczyje, która od ponad 20 lat zajmuje się problemem przemocy wobec dzieci. Nawet w wigilię, dzieci mogą skorzystać z prowadzonego przez FDN Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111.

Interaktywny przewodnik po Świętach w Polsce znaleźć można pod adresem.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij