Największe wydarzenie kulturalne 2015 roku pod mecenatem Banku Zachodniego WBK

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Największe wydarzenie kulturalne 2015 roku pod mecenatem Banku Zachodniego WBK

Bank Zachodni WBK objął tytuł Mecenasa XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Do udziału w przyszłorocznych zmaganiach artystycznych zgłosiła się rekordowa liczba ponad 450 pianistów z 45 krajów świata.

Wśród zgłoszonych przeważają pianiści z Dalekiego Wschodu. Biuro Konkursu otrzymało 88 zgłoszeń z Japonii, 77 z Chin i Tajwanu oraz aż 56 z Polski. Nazwiska 160 pianistów zakwalifikowanych do publicznych Eliminacji, które odbędą się w Warszawie pomiędzy 13 a 24 kwietnia 2015 r., zostaną ogłoszone do 9 marca 2015 roku. Polskim pianistom awans do październikowego konkursu, bez konieczności startowania w eliminacjach, gwarantują pierwsze dwie nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina, który odbędzie się w Warszawie pomiędzy 31 stycznia a 8 lutego 2015 roku.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Do udziału w konkursie zakwalifikowanych zostanie 80 pianistów, urodzonych w latach 1985 – 1999, oceniać ich będzie międzynarodowe jury pod przewodnictwem prof. Katarzyny Popowej-Zydroń, w którego składzie zasiądą m.in. Martha Argerich, Garrick Ohlsson czy najmłodszy w tym gronie, debiutujący w roli jurora, Yundi Li.

Konkursowe zmagania będzie można śledzić na całym świecie na bieżąco w formie streamingu video na stronie, a także w specjalnie przygotowanej aplikacji na urządzenia mobilne.

Bank Zachodni WBK od lat wspiera i promuje nie tylko te projekty, które rozwijają jego działalność biznesową. Kieruje się szeroko pojętym interesem wspólnym, wierząc, że prowadzenie z sukcesem działalności biznesowej wiąże się z obowiązkiem wspierania kultury, edukacji i dziedzictwa narodowego. Zaangażowanie w patronat nad XVII Międzynarodowym Konkursem Pianistycznym to wyraz takiej właśnie postawy. Będzie to drugi wspólny projekt Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina i Banku – w tym roku współpracowali przy słynnym na całym świecie festiwalu „Chopin i jego Europa”, którego koncerty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem publiczności.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij