Wspólne sprzątanie rzeki Głównej na pierwszy dzień wiosny

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Wspólne sprzątanie rzeki Głównej na pierwszy dzień wiosny

Podczas II edycji akcji „Woda jest Najważniejsza” poznańska rzeka Główna zmieni się nie do poznania.

Z okazji pierwszego dnia wiosny Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody razem z partnerami wydarzenia – firmami Bridgestone Poznań i Budimex Nieruchomości oraz z wolontariuszami oczyszczą rzekę i posprzątają jej najbliższą okolicę. Każdy chętny może przyłączyć się do tej inicjatywy.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Finałowe działania w ramach akcji planowane są na sobotę 21 marca, w godz. od 11 do 16. Zbiórka uczestników odbędzie się przy żółtym moście nad Główną tuż przy Parku ks. Tadeusza Kirschke (Nadolnik).

– Już po raz drugi zapraszamy wszystkich, którzy mają chwilę czasu i którym nie jest obojętne to, jak wyglądają poznańskie zbiorniki wodne. Zachęcamy całe rodziny, grupy znajomych, spacerowiczów z psami, osoby starsze i młodsze. Rzeka Główna wpływa do Warty, której brzegiem wszyscy lubimy czasem pospacerować. Czy naprawdę chcemy odpoczywać w otoczeniu np. starych materacy, opon i licznych odpadkach po napojach? – pyta Joanna Błauciak z Fundacji Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody, organizatora przedsięwzięcia.

Uczestnicy akcji posprzątają Główną m. in. ze starych opon (będących pozostałością po nieczynnym zakładzie wulkanizacyjnym), jak również innych śmieci, które znalazły się w rzece przez lekkomyślność poznaniaków. Część odpadów wielkogabarytowych zostanie usunięta z rzeki za pomocą profesjonalnego sprzętu w tygodniu poprzedzającym finałowy dzień akcji. W tym roku, dzięki zaangażowaniu partnerów, firm: Bridgestone Poznań i Budimex Nieruchomości udało się zwiększyć zakres działań (w ubiegłym roku odpady w niewielkim stopniu były usuwane ręcznie).

– Działamy w Poznaniu od ponad 15 lat, dlatego też czujemy się szczególnie związani z najbliższym otoczeniem. Chcemy mieć swój wkład w to, jak ono wygląda – mówi Paweł Nowaczyk z Bridgestone Poznań, partnera akcji. – Mamy nadzieję, że dzięki wsparciu finansowemu i zaangażowaniu naszych pracowników okolice rzeki Głównej staną się bardziej przyjaznym miejscem do spacerów. Zależy nam też na tym, by w przyszłości Bridgestone Poznań angażował się w tego typu inicjatywy – dodaje.

Drugim partnerem akcji „Woda jest Najważniejsza” jest firma Budimex Nieruchomości, budująca w okolicy rzeki osiedle mieszkaniowe. – Od lat dokładamy starań, by sąsiedztwo ul. Smolnej piękniało. Dzięki współpracy z Radą Osiedla możliwa była m.in. rewitalizacja parku Nadolnik. Nie wyobrażam sobie byśmy i tym razem nie wzięli udziału w tak ważnej dla mieszkańców akcji, jaką jest oczyszczenie koryta rzeki. Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Razem zrobimy więcej – mówi Robert Łopiński, dyrektor biura Budimeksu Nieruchomości w Poznaniu.

Na miejscu przydatna będzie każda dodatkowa pomoc zarówno w postaci rąk do pracy jak i specjalistycznych narzędzi (chwytaków, woderów czy lin z hakami). Do akcji może przyłączyć się każdy dorosły uczestnik (dzieci mogą wziąć w niej udział pod opieką rodziców/opiekunów). Organizatorzy gorąco zachęcają szczególnie mieszkańców okolicznych osiedli. Wystarczy wziąć ze sobą wygodne ubranie, a na miejscu będą dostępne worki i rękawice. Tylko osoby wyposażone w odpowiedni sprzęt, będą miały kontakt z wodą.

Szczegóły na temat wydarzenia można znaleźć na stronie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij