Z Fenomem między pokoleniami Y i Z podczas Orange Video Fest by LifeTube

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Z Fenomem między pokoleniami Y i Z podczas Orange Video Fest by LifeTube

Tegoroczna edycja największej imprezy Youtuberów i Gamerów w Polsce - Orange Video Fest by LifeTube odbyła się 16 maja. Na warszawskim Torwarze spotkaliśmy wszystkich najpopularniejszych YouTuberów.

Na gości czekały liczne atrakcje i spotkania – fani mieli możliwość uczestniczenia m.in. w panelach dyskusyjnych, konkursach oraz koncertach z udziałem ich najważniejszych idoli. Na głównej płycie hali imprezę otworzyli Karol Paciorek i Radek Kotarski. W dalszej części programu znalazły się występy muzyczne, a na scenie zagrali Tomasz Lewandowski (VNM) i B.R.O.. Podczas imprezy wręczono również złote przyciski Google – wyróżnienie przygotowane dla autorów, którzy w ostatnim czasie przekroczyli granicę miliona subskrybentów swoich kanałów na YouTube. Nagrodę odebrali między innymi przedstawiciele Stop Records. Zorganizowany został również panel dyskusyjny „między telewizją a Youtube”, podczas którego odwiedzający Orange Video Fest wysłuchali rozmowy na ten temat pomiędzy Omeną Mensah, Pauliną Mikułą, Łukaszem Jakóbiakiem, Maćkiem Dzięgielewskim i Radosławem Kotarskim. Nie zabrakło także sekcji kulinarnej – organizatorzy zadbali również o strefę gastronomiczną przed Torwarem oferującą zróżnicowane specjały dla podniebienia rozentuzjazmowanych uczestników.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Co kluczowe jednak - podczas Orange Video Fest mogliśmy przyjrzeć się pewnej przepaści pokoleniowej między reprezentowanym przez nas pokoleniem Y a będącym trzonem publiczności wydarzenia pokoleniem określanym jako Z. Przepaść to być może nieco zbyt mocne określenie, jednak nie dało się pozbyć wrażenia, że o ile nas (Y) świat Internetu wciągnął tak naprawdę dopiero wówczas, gdy byliśmy nastolatkami, to oni (Z) są z nim głęboko związani już od dzieciństwa. O ile dla nas gwiazdami i idolami byli głównie muzycy czy aktorzy to na nich równie mocno, a może nawet silniej, oddziałują YouTuberzy, wśród których wielu jest starszych od pokolenia Z i musiało nauczyć się je rozumieć. O ile dla nas (Y) Internet to poniekąd świat równoległy, to dla nich (Z) Internet jest po prostu ich światem – nieodłączną, konieczną, naturalną składową. Charakterystyczne są dla YouTuberów bardzo bliskie więzi z fanami, świadomość wagi utrzymywania stałych relacji z odbiorcami oraz regularne tworzenie treści oraz podążanie zgodnie z trendami. Dzisiejsi YouTuberzy nie są, jak dawni, raczej nieosiągalni i niedostępni celebryci. Samodzielnie, sprawnie i płynnie działają w obrębie wielu formatów, wychodząc już wręcz poza Internet, co mogliśmy zauważyć przechadzając się korytarzami Torwaru, gdzie np. funkcjonowały sklepy odzieżowych brandów, takich jak *Abstrawear czy *Wardęgawear - *skojarzenie nazw nieprzypadkowe.

Spostrzeżenia z wizyty i obserwacji uczestników Orange Video Fest by LifeTube są jednoznaczne. Internet zmienia ludzi – istotnie wpływa na zmianę pokoleń / pokolenia zmieniają się wraz z Internetem. Niedawno opublikowaliśmy i prezentowaliśmy m.in. podczas Social Media Convent wyniki badania, jakie przeprowadził zespół Fenomem, podczas którego przeanalizowaliśmy tysiące tweetów, by zidentyfikować pokolenie Z na Twitterze. Wnioski z naszej analizy są równie jednoznaczne z obserwacjami po Orange Video Fest i dobitnie je potwierdzają - znajdziecie je w prezentacji. Jakie kolejne wnioski płyną z tych obserwacji? – właściwe rozpoznanie cech, potrzeb i specyfiki funkcjonowania pokolenia Z na Twitterze czy w Internecie w ogóle, wskazuje na szerokie, coraz to nowe możliwości komunikacji w sieci z generacją urodzoną po 1995 roku, której integralnym elementem każdego dnia, niemal non stop, jest Internet.

Wracając do wspomnienia Orange Video Fest by LifeTube – organizacyjnie: po prostu OK, drobny chaos komunikacyjny na terenie obiektu spowodowała po prostu wysoka frekwencja uczestników oraz liczba atrakcji, z których chętnie korzystali zafascynowani fani. Organizację oceniamy na mocną czwórkę z plusem, pomysłodawcom życzymy powodzenia w kolejnej edycji, ale co najważniejsze: obserwacje i wnioski z tegorocznego Orange Vide Fest – bezcenne! …i pewnie sami wszyscy nadal nie zdajemy sobie w pełni sprawy, z jak dużym potencjałem na szeroko rozumianą przyszłość...

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij