Pracownicy Microsoft pomagają rozwijać umiejętności cyfrowe polskich nauczycieli

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Pracownicy Microsoft pomagają rozwijać umiejętności cyfrowe polskich nauczycieli

Podczas jednej z najstarszych konferencji edukacyjnych w Polsce – XV Ogólnopolskiego Zjazdu Opiekunów Szkolnych Pracowni Internetowych w Mrozach – inżynierowie Microsoft przeprowadzą warsztaty dla nauczycieli z zastosowania nowych technologii w procesie nauczania.

Dla 27 dydaktyków będzie to również początek rocznego programu mentoringowego Microsoft prowadzonego przez 14 inżynierów, który pozwoli im rozwinąć cyfrowe kompetencje, jak również zdobyć nową wiedzę i doświadczenie.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Warsztaty dla dydaktyków odbędą się ramach programu wolontariatu kompetencyjnego pracowników polskiego oddziału Microsoft. Inżynierowie firmy poprowadzą zajęcia dla nauczycieli informatyki i specjalistów informatyki ze szkół zainteresowanych nowymi technologiami i innowacyjną edukacją. Przeszkolone osoby dołączą także do rocznego programu mentoringu z ekspertami firmy.

„Przed rozpoczęciem warsztatów mieliśmy możliwość wyboru tematów istotnych z punktu widzenia naszej pracy. Poznamy również szereg zagadnień, których nie stosowaliśmy do tej pory w dydaktyce. Dzisiejsze warsztaty oraz perspektywa uczestniczenia w rocznym programie mentoringowym to ważne pozycje na liście działań, które bez wątpienia pozytywnie wpłyną na mój rozwój zawodowy” – podkreślił Grzegorz Niecko, jeden z nauczycieli zakwalifikowanych do programu Microsoft.

Zajęcia mentoringowe będą prowadzone w formule Train the Trainers w ramach programu Expert Educators Microsoft. Jego celem jest wprowadzanie w szkołach nauczania przy użyciu technologii oraz nowoczesne zarządzanie placówkami edukacyjnymi. Program mentoringowy zapewni uczestnikom transfer wiedzy i doświadczenia, dostęp do aktualnej wiedzy w zakresie m.in. nowych technologii oraz naukę nakierowaną na praktykę. Będzie to również okazja do rozwinięcia sieci kontaktów z siecią innymi nauczycielami i ekspertami.

„Możliwość uczestniczenia w programie jako mentor daje mi osobistą satysfakcję, że wiedza i umiejętności, które na codzień wykorzystuję przy dużych projektach informatycznych posłużą pedagogom do ich rozwoju zawodowego. Cieszę się, że w ramach wolontariatu pracowniczego mogę dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem” – powiedział Paweł Królak, Inżynier Premier Support w polskim oddziale Microsoft.

Projekty społeczne i edukacyjne realizowane przez Microsoft mają na celu wyrównanie szans w dostępie do wiedzy, narzędzi i umiejętności. Tylko w 2014 roku firma przeszkoliła 2000 nauczycieli z zastosowania technologii w nauczaniu, a 38 000 uczniów skorzystało z materiałów edukacyjnych Microsoft. Aby wspomóc proces unowocześnienia polskiej edukacji i wdrażania rozwiązań chmurowych, na przestrzeni 12 miesięcy 2014 r. firma przekazała szkołom oprogramowanie i usługi warte na rynku komercyjnym 297 milionów złotych. Dodatkowo Microsoft tworzy w Polsce modelowe Szkoły w Chmurze, które korzystają z najbardziej zaawansowanych rozwiązań nauczania i stanowią centrum kompetencyjne dla innych szkół z danego regionu Polski.

„Dla Microsoft największym atutem, jakim możemy się dzielić społecznie, jest nasze doświadczenie i wiedza w zakresie nowoczesnych technologii. Nasi wolontariusze wyróżniają się nie tylko pasją do technologii, ale też pasją do działania. W jednej akcji udało się nam połączyć dwa istotne elementy: z jednej strony to niezwykła okazja do doskonalenia zawodowego nauczycieli, z drugiej natomiast wolontariusze Microsoft podejmują to długoterminowe zobowiązanie, dzięki któremu mogą czuć się dumni z faktu, że przyczyniają się do popularyzowania innowacyjnego nauczania i transformacji polskiej edukacji” – mówi Katarzyna Lorecka, kierownik ds. społecznej odpowiedzialności biznesu, kierująca wolontariatem pracowniczym w polskim oddziale Microsoft.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij