Telefon dookoła świata - akcja Podróżnickich

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Telefon dookoła świata - akcja Podróżnickich

Dwójka blogerów podróżniczych wysłali telefon Samsung GALAXY S II w podróż dookoła świata. Przekazywany z rąk do rąk kolejnych osób ma okrążyć kulę ziemską, zebrać materiał filmowy, ale też regularnie informować w mediach społecznościowych o tym, co się z nim dzieje i gdzie przebywa.

Podróżniccy, czyli Ania i Jakub Górniccy, wpadli na pomysł, gdy kończyła im się umowa z operatorem komórkowym. - Termin się zbliżał, zastanawialiśmy się, co zrobić z używanym wcześniej telefonem, skoro nie był nam już potrzebny - mówi Ania Górnicka, blogerka – I tak wpadliśmy na pomysł, żeby go wysłać w podróż.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Już po kilku godzinach od rozpoczęcia akcji zgłosiło się do niej ponad 30 osób z całego świata. A to dopiero początek. Telefon obecnie dotarł do Gruzji, gdzie zostanie przekazany tutejszemu blogerowi – Mirianowi Jugheli. On – po kilku dniach używania – odeśle go dalej do Dubaju. Lista kolejnych osób właśnie się tworzy, ale już teraz wiadomo, że dotrze do Kenii, Meksyku, Australii, Nowej Zelandii, Mongolii, Chin, Azerbejdżanu i do kilkudziesięciu innych państw.

Każdy, do którego trafi przesyłka, ma kilka zadań do wykonania, ale najważniejszym jest nagranie 90 sekundowego filmu „One Cool Thing” („Jedna Fajna Rzecz”), zostawienie go w pamięci telefonu i przekazanie sprzętu dalej. W międzyczasie osoby, które biorą udział w akcji, będą na bieżąco relacjonować, co się dzieje z telefonem, ale też pisać o sobie. Z zebranego przez telefon materiału zostanie stworzony jeden film, podsumowujący całą akcję.

- To dopiero początek, minęło parę godzin od rozpoczęcia akcji a zainteresowanie jest duże, żeby nie powiedzieć ogromne – mówi Jakub Górnicki, bloger i współtwórca pomysłu – To było niesamowite, gdy nagle na naszym blogu pojawił się komentarz od osoby z Birmy, która chce telefon, a po paru minutach ktoś napisał, że rusza tam pociągiem z Moskwy. Tak tworzy się super łańcuszek osób, które wzajemnie będą przekazywać sobie telefon.

- Skoro Podróżniccy wysłali telefon Samsung, to chcemy im pomoc informując o tym media, ponieważ spodobał nam się pomysł wykorzystania GALAXY S II jako urządzenia, którego zadaniem będzie także rejestrowanie materiałów multimedialnych. Nasze telefony tworzone są z myślą o łączeniu ludzi za pomocą wszystkich dostępnych kanałów, więc inicjatywa Podróżnickich, dzięki której telefon obiegnie całą Ziemię i połączy ludzi mieszkających w tak różnych zakątkach świata wydała nam się doskonałym pomysłem - powiedziała Anna Sawa, Specjalista ds. PR w Samsung Electronics Polska.

Akcja nie ma określonego terminu zakończenia – telefon wróci do Polski i tu zwieńczy swoją podróż wielkim tournee, żeby wszyscy mogli się zapoznać z jego zawartością. Do uczestnictwa w akcji cały czas można się zgłaszać na blogu www.podrozniccy.com .

To nie pierwszy projekt Podróżnickich – obecnie kontynuują także wyprawę „Szukając Witkacego”, podążając szlakiem podróży Stanisława Ignacego Witkiewicza na Sri Lankę, do Australii i Petersburga, które odbył w latach 1914-1918.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij