Edukacja 2.0 dzięki… SMS-om

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Edukacja 2.0 dzięki… SMS-om

Zarządzanie komunikacją pomiędzy placówką edukacyjną a uczniami, rodzicami czy studentami to nie lada wyzwanie. Jak uczynić je efektywnym i wyróżnić się za pomocą prostego narzędzia, jakim jest SMS?

Jednostki oświatowe coraz częściej konkurują ze sobą o uwagę rodziców czy studentów. Wybór przedszkola lub uczelni niejednokrotnie jest podyktowany dostępnością przydatnych informacji i ich odpowiednim przekazaniem, a także jakością obsługi. Wyróżniające się placówki stawiają na komunikację dwukierunkową z grupami zainteresowanymi ich usługami. Ciekawym narzędziem do prowadzenia takiej wymiany wiadomości są SMS-y. Usprawniają one zarządzanie przedszkolem, szkołą i uczelnią, podnosząc poziom satysfakcji zainteresowanych rodziców czy studentów, jednocześnie pozwalając personelowi skupić się na podwyższaniu jakości nauczania. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

SMS w edukacji przedszkolnej

W żłobkach i przedszkolach SMS sprawdza się w wielu sytuacjach. Za pomocą SMS-a możemy np. informować rodziców o zbliżającym się terminie płatności bądź zaległościach w opłatach. Dyrekcja może za pomocą SMS przekazywać także inne powiadomienia, np. o składce na bal maskowy, godzinach wyjazdu i powrotu z wycieczek oraz niezbędnym wyposażeniu dziecka, nadchodzącym „dniu misia” czy o zamknięciu placówki w dni wolne od pracy. SMS sprawdzi się także w nagłych sytuacjach, takich jak awaria ogrzewania czy epidemia w placówce. To także dobre narzędzie do szybkiego przekazywania wszelkich zmian w funkcjonowaniu żłobka czy przedszkola. 

SMS przydaje się nie tylko do obsługi osób już korzystających z przedszkola. Może być równie dobrze wykorzystany w procesie naboru dzieci do placówki np. do poinformowania rodziców, że ich pociecha otrzymała miejsce w przedszkolu.

 Mam poczucie, że zawsze, bez względu na okoliczności, wiem o wszystkich ważnych sprawach dziejących się w przedszkolu. Jestem pewna, że gdyby wydarzyło się coś  istotnego, dostałabym o tym  informację. To mnie bardzo uspokaja ­– mówi Aleksandra Kwiatek, mama Mai z przedszkola nr 11 im. Leśnych Ludków w Mikołowie.

SMS idzie do szkoły 

Podobnie jak w przypadku edukacji przedszkolnej, dyrekcje szkół podstawowych, gimnazjów i liceów mogą korzystać z powiadomień SMS-owych do rodziców np. o zbliżającej się wywiadówce, imprezach czy wyjazdach integracyjnych. Za pośrednictwem SMS-a mogą oni również otrzymywać inne ważne informacje związane z placówką edukacyjną. Wysyłka masowa SMS-ów może być realizowana z podziałem na klasy, profile klas lub do wszystkich rodziców, których dzieci uczęszczają do danej szkoły. Podobnie stargetować można wysyłki SMS z uczelni wyższej do studentów: danego rocznika, wydziału, czy specjalizacji. Szkoły wyższe często korzystają też z powiadomień SMS w czasie rekrutacji. Automatyzacja procesu pozwala znacznie oszczędzić czas pracownikom administracji.

 Wiadomości tekstowych w kontaktach z rodzicami używam z kilku powodów. Po pierwsze: w prosty sposób mogę przypominać im o wydarzeniach w szkole, takich jak wywiadówka, apel czy wycieczka. Oczywiście nie stosuje jedynie wysyłek masowych. Często indywidualnie przesyłam oceny albo informacje o postępach w nauce. Rodzice chcą wiedzieć jak sobie radzi ich dziecko i wiele razy dziękowali mi, za to, że zawsze są na bieżąco – Patrycja Zając, wychowawca III klasy Gimnazjum z Gliwic.

Dlaczego SMS?  

SMS to uniwersalne narzędzie, dzięki któremu możemy w szybki sposób przekazać ważne informacje bezpośrednio do zainteresowanych osób. Każdy z nas ma telefon najczęściej zawsze przy sobie, dlatego większość wiadomości wysłanych tą drogą jest otwierana niemal natychmiast po dostarczeniu, a odsetek nieprzeczytanych SMS-ów jest bardzo niewielki. Pod tym względem narzędzie to deklasuje pocztę elektroniczną. Korzyści ze stosowania SMS-ów w edukacji to m.in. lepiej poinformowani rodzice, uczniowie czy studenci, usprawnienie procesów płatności oraz budowanie wizerunku nowoczesnej jednostki.

Czy wdrożenie technologii SMS jest skomplikowane? 

Wbrew pozorom wdrażanie SMS-ów w przedszkolu czy na uczelni nie wymaga niezwykłych umiejętności poza standardową obsługą komputera. Wszelkie czynności, takie jak planowanie wysyłek, dystrybucja i odbiór wiadomości, czy zarządzanie swoimi bazami danych, prowadzone są w panelu administracyjnym aplikacji internetowej. Platformy do masowej wysyłki SMS-ów, jak choćby SMSAPI, nie wymagają bezpośredniej integracji z systemem komputerowym firmy. Takie rozwiązanie można z powodzeniem wprowadzić zarówno w niewielkim prywatnym żłobku, jak i w dużej sieci szkół policealnych oraz na największych uczelniach. Ważne, by pamiętać, że w świetle obowiązujących przepisów potrzebujemy zgody osób, do których chcemy wysyłać SMS-y. Taką zgodę można uzyskać w momencie podpisywania umowy lub zbierania danych przez formularz rejestracji na stronie WWW. Musi być on umieszczony w specjalnie odseparowanym od reszty postanowień checkboxie.

 

 Andrzej Ogonowski 
Marketing and PR director, SMSAPI.pl

 

 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij