TERRITORY

Cztery Zasady Udanych Świątecznych Zakupów Internetowych wg Nokaut.pl

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Cztery Zasady Udanych Świątecznych Zakupów Internetowych wg Nokaut.pl

W ciągu najbliższych kilkunastu dni tysiące Polaków kupią prezenty świąteczne w Internecie. Bez kolejek, tłoku, czekania w korku na wyjazd z parkingu centrum handlowego. W wygodnym dla siebie miejscu i czasie. By zakupy były udane, a prezenty dotarły na czas, wystarczy zastosować się do kilku rad.

1. Nie rób zakupów na ostatnią chwilę.

Okres świąteczny to tradycyjnie czas wzmożonego ruchu w sklepach internetowych. Większa sprzedaż - to więcej przesyłek do dostarczenia. Trzeba to brać pod uwagę i nie czekać ze złożeniem zamówienia na ostatnią chwilę. Warto skontaktować się ze sklepem i upewnić się, że towar zostanie szybko wysłany.

Idealnym dniem do zrobienia zakupów internetowych jest coroczny Dzień Darmowej Dostawy, podczas którego wiele sklepów oferuje darmową przesyłkę zakupionego towaru. Tegoroczny DDD przypada 3 grudnia. Porównywarka cen Nokaut.pl jest partnerem akcji, więc na stronie www.nokaut.pl/dzien-darmowej-dostawy znajdziemy listę sklepów biorących w niej udział. Przeglądając ich oferty na Nokaut.pl możemy od razu porównać ceny wszystkich produktów i przekonać się, że to się naprawdę opłaca.

Jednak również spóźnialscy mogą skorzystać z internetowej oferty sklepowej, nawet gdy wiadomym jest, że na przesyłkę towaru już późno. Wystarczy skorzystać z filtra umożliwiającego m.in. wyświetlanie ofert sklepów ulokowanych w naszym mieście. Wiele z nich umożliwia osobisty odbiór kupionych towarów, może się więc okazać, że kupiony w internecie prezent już za 15 minut będzie czekał do odbioru na sąsiedniej ulicy.

2. Znajdź odpowiedni prezent

Niektórzy z nas szukają oferty konkretnego produktu, jednak wielu szuka najpierw samego pomysłu na prezent. Jeśli wiesz, co chcesz kupić, skorzystaj z paska wyszukiwarki. Wpisz nazwę swego produktu i rozpocznij wyszukiwanie. Znalezione oferty możesz posegregować na wiele sposobów: według popularności, nazwy, liczby sklepów mających go w ofercie i oczywiście również ceny.

Jeśli posiadasz tablet, możesz przejrzeć oferty Nokautu przeglądając strony produktowe porównywarki niczym strony katalogu zakupowego. Wystarczy zainstalować aplikację tabletową Nokaut24 (dostępna dla systemów Android, Windows 8 oraz iOS) i już możesz przyglądać się dużym, czytelnym zdjęciom poszukiwanych produktów. Aplikacja jest całkowicie bezpłatna.

3. Porównaj ceny - a zaoszczędzisz

W Internecie jest taniej - to wiedzą już wszyscy. Kupując w sieci, oszczędzamy średnio 25% względem ceny tego samego produktu, będącego w ofercie tradycyjnego, stacjonarnego sklepu. Tegoroczne badania mówią, że przeciętna polska rodzina wyda na święta ok. 1280 zł (Raport Deloitte 2012: Polacy na Gwiazdkę - praktyczni czy romantyczni?). Polacy będą kupować tańsze i bardziej użyteczne prezenty, w sklepach oferujących niższe ceny. Internetowy handel jest idealną odpowiedzią na ich potrzeby, dając możliwość zaoszczędzenia nawet kilkuset złotych.

4. Kupuj bezpiecznie - czyli kupuj z głową

Ostatnia, choć wcale nie najmniej ważna zasada, to bezpieczeństwo. Wystarczy sprawdzić kilka podstawowych rzeczy, by móc je sobie zapewnić. Pamiętaj: w Internecie jest taniej, ale nowy iPad 3 w cenie 1000 zł powinien spowodować zapalenie się czerwonej lampki kontrolnej. Zachowaj więc ostrożność i przyjrzyj się sklepowi w którym kupujesz po raz pierwszy. Sprawdź regulamin sklepu - musi być dostępny na jego stronach. W regulaminie, oprócz zasad opisujących działania sklepu powinny znajdować się dane adresowe i nazwa firmy. Znajdź kontakt do sklepu - zadzwoń lub napisz i upewnij się, że towar nadal jest w ofercie - w okresie przedświątecznym rotacja asortymentu jest spora. Sprawdź dostępne metody płatności: współpraca sklepu z agregatorami płatności takimi jak eCard czy Przelewy24 zwiększa jego wiarygodność. Z drugiej strony, jeśli sklep dopuszcza tylko płatność z góry, wpłynie to na nią dokładnie odwrotnie. Przed przejściem na stronę sklepu możesz też bezpośrednio w Nokaucie przyjrzeć się opiniom na jago temat pisanym przez dotychczasowych klientów. Kilkaset czy nawet kilka tysięcy pozytywnych o nim opinii powinno zagwarantować Ci udane zakupy i spokojny sen.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij