Kampania „Emocje na wyłączność“ - nc+ promuje pozyskanie praw na transmisje UEFA Champions League w innowacyjnym kanale JustWIFI – case study

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Kampania „Emocje na wyłączność“ - nc+ promuje pozyskanie praw na transmisje UEFA Champions League w innowacyjnym kanale JustWIFI – case study

Dom mediowy Havas Media jesienią zeszłego roku przeprowadził dla nc+ trwającą 10 tygodni kampanię „Emocje na wyłączność“, wykorzystując dodatkowy kanał komunikacji JustWIFI, czyli nowatorskie rozwiązanie do marketingu wi-fi.

Celem przeprowadzonej kampanii była promocja uzyskania przez nc+ praw na wyłączność na kolejne trzy lata do transmisji meczów UEFA Champions League na kanałach i w serwisach nc+. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Ze względu na sportowy kontekst kampanii i dużą ilość piłkarskiego contentu na stronie emocje.ncplus.pl (m.in skróty i wyniki meczów, terminarz rozgrywek i transmisji), szczególnie zależało nam na przyciągnięciu zaangażowanego użytkownika, któremu nie są obojętne sportowe emocje, a koszt pozyskania takiego użytkownika będzie na poziomie zgodnym z  wyznaczonymi wskaźnikami KPI – komentuje Robert Konik, Digital Media & Communications Manager w nc+. Z tych właśnie powodów zdecydowaliśmy się na skorzystanie z narzędzia JustWIFI oraz zaproponowanych ciekawych pomysłów na jego wykorzystanie – dodaje Konik.

Kampania obejmowała dwie kreacje reklamowe wyświetlane na urządzeniach mobilnych użytkowników podczas łączenia się z publicznym wi-fi, m.in. na lotniskach (m.in. Lotnisko Modlin), w kawiarniach czy w galeriach handlowych. 

Pierwsza kreacja miała formę quizu z pytaniem: „Kto wygra Ligę Mistrzów?“ oraz czterema propozycjami odpowiedzi. Po dokonaniu wyboru użytkownik otrzymywał komunikat o możliwości obejrzenia meczów ulubionej drużyny podczas rozgrywek Ligii Mistrzów transmitowanych wyłacznie w nc+. Aż 46% użytkowników łączących się z siecią odpowiedziało na pytanie, a 73% z nich trafiło na landing page kampanii nc+.

Druga kreacja to piętnastosekundowy film reklamowy, który użytkownicy oglądali, by połączyć się z wi-fi. Po obejrzeniu spotu trafiali na landing page kamapanii nc+ „Emocje na wyłączność“ – emocje.ncplus.pl.

Zaproponowane treści spotkały się z zainteresowaniem, o czym świadczy liczba interakcji i wysoki CTR kampanii. W oczekiwaniu na połączenie wi-fi użytkownicy pozytywnie reagowali na przekaz kampanii, odpowiadając na pytanie lub oglądając spot reklamowy. Dzięki temu na stronę nc+ trafiali świadome osoby, które szukały dodatkowych informacji o ofercie. 

Jesteśmy zadowoleni z efektów przeprowadzonej kampanii – podsumowuje Robert Konik, nc+. Ciekawe, angażujące kreacje przełożyły się na znaczną liczbę sesji na stronie kampanii przy zachowaniu atrakcyjnego kosztu pozyskania tych sesji, natomiast ich średni czas trwania i zmierzona liczba zdarzeń na stronie, wskazują,  że pozyskany ruch nie był przypadkowy – dodaje Konik.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij