NowyMarketing podsumowuje rok 2015: Dekoral

NowyMarketing podsumowuje rok 2015: Dekoral

O podsumowanie roku 2015 roku poprosiliśmy kilka dużych marek. Na nasze pytania odpowiedział również Wojciech Kapelusz, online marketing manager w PPG Deco (m.in. marka Dekoral).

Zobacz nasze pozostałe podsumowania!

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Najważniejsze wydarzenie dla Państwa marki w 2015 roku?

W 2015 roku postawiliśmy na video content marketing z pomysłem i to się rzeczywiście sprawdziło. Była to druga kampania Dekoral z cyklu Kolorowa Polska, którą generalnie uważamy za sukces. Już w 2015 roku zaczęliśmy przygotowania do strategicznych zmian, ale o tym dopiero więcej będę mógł powiedzieć w 2016 roku :) Nowym elementem w bieżącym roku było dla nas również wejście na Instagrama. Kolejny sukces to ciekawy projekt technologiczny, którego rozwój zapoczątkowaliśmy - ale też o tym więcej będę mógł powiedzieć dopiero w roku 2016 :) 

Najważniejszy sukces według Państwa w branży marketingowej w 2015 roku?

Dla mnie takim najważniejszym sukcesem w Polsce jest dynamiczny rozwój video, vlogosfery, ale też blogosfery. Na naszych oczach urodziło się nowe medium. Oczywiście ten rynek dojrzewał przez lata, ale dopiero w 2015 roku stał się jakościowy i pojawiły się na nim spektakularne sukcesy zasięgowe (min. virale Wardęgi, które wyszły poza polski rynek). Jak sądzę rozwój będzie trwał i poziom realizacji będzie rósł. Zeszłoroczna strategia naszej marki by skupić się na obszarze wydaje się w tym kontekście słuszna.

Największa porażka według Państwa w branży marketingowej w 2015 roku?

Zdarzyło się parę potknięć, ale ja osobiście źle się czuję w roli wytykającego błędy. Raczej staram się skupiać na tym, co my możemy poprawić, bo nawet w dobrze działającej maszynie zawsze znajdą się jakieś elementy do poprawy.

Jakie trendy były według Państwa najciekawsze w 2015 roku? Czego spodziewają się Państwo w 2016?

Trendem jest dynamiczny rozwój Instagrama (na który w 2015 marka Dekoral weszła) no i dużo mówi się o Snapchacie. O ile ten pierwszy kanał po latach powolnego rozwoju nabrał wiatru w żagle, a system reklamowy udostępniony dla polskiego rynku, na pewno mu pomoże w dalszym rozwoju, to ten drugi jest jeszcze trudny do skonsumowania w przypadku celów komercyjnych. Bo Snapchata i agencje i marki dopiero uczą się wykorzystywać – zobaczymy, jak to się rozwinie.

Jak oceniają Państwo obecną kondycję branży marketingowej w Polsce? Jakie są największe wyzwania przed nią stojące?

Myślę, że kondycja jest dobra. Jest wiele dobrych pomysłów. Niektóre z nich przebijają się nawet poza Polskę. Agencja, która nas obsługuje (Biuro Podróży Reklamy) świadczyła w 2015 roku usługi dla marek PPG w kilku krajach. My pracujemy w każdym razie z takimi agencjami, które dostarczają dobre rozwiązania, ale oczywiście jest też pewnie trochę wadliwych rozwiązań na rynku.

Najlepsza według Państwa kampania/akcja w 2015 roku (na świecie/w Polsce)?

Wydaje mi się, że to co robi w Polsce Lidl zasługuje na duży szacunek. W pełni profesjonalna robota, wprawdzie oparta na bardzo dużym budżecie ale jednak. W ciągu ostatnich 3 lat marka praktycznie zmieniła swój wizerunek (w oczach konsumentów) jakby za pomocą przekręcenia pokrętła – tak skutecznie.

Czy planują Państwo w nadchodzącym roku jakieś zmiany w strukturze budżetu marketingowego? Czy któreś kanały znacząco stracą lub zyskają na znaczeniu?

Oczywiście mamy swoje plany, ale szczegółów jeszcze nie mogę zdradzić ;) Na pewno będziemy bacznie śledzić zachowania Konsumentów i na nie reagować. Myślę, że będziemy obserwowali dalszy wzrost znaczenie kanałów video. Mobile także powinien kontynuować mocny wzrost, a wydaje mi się, że w Polsce jest jeszcze mocno niewykorzystany. 


Zobacz nasze pozostałe podsumowania!

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij