Dunlop zaprasza do głosowania na „Wielkie Momenty” sportu motorowego

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Dunlop zaprasza do głosowania na „Wielkie Momenty” sportu motorowego

Dunlop rozpoczął kampanię „Great Fightbacks – Wielkie Momenty sportu motorowego” prezentującą najciekawsze historie zawodników i ich drogi do zwycięstw w wyścigach, które obfitowały w wiele trudnych i emocjonujących sytuacji.

Dunlop - jako jeden z najbardziej utytułowanych producentów opon w sporcie motorowym, z ponad 127-letnią wiedzą oraz doświadczeniem - wybrał dziesięć inspirujących wydarzeń, w których kierowcy wyścigowi i motocykliści wykazali się charakterem, determinacją i wytrwałością w walce o powrót na szczyt. Spośród nich fani sportów motorowych będą mogli wyłonić najlepsze, głosując na nie od dziś na stronie internetowej.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Bohaterami opowieści są legendarne postacie świata wyścigów, m.in.: Sir Jackie Stewart, Jacky Ickx i Mike Hailwood. Nie zabraknie też przygód bardziej współczesnych gwiazd, takich jak: Marc Marquez, John McGuinness i Johnny Herbert. Każdy odcinek opowiada rzeczywistą historię zawodników, którzy by osiągnąć prawdziwą wielkość musieli pokonać szereg przeciwności oraz własnych słabości.

Fani poznają historię Louisa Rosiera, który mimo półgodzinnego postoju - spowodowanego problemami z silnikiem i stłuczoną przednią szybą - zwyciężył w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w 1950 roku. Ponadto odkryją tajemnicę triumfu Jackiego Stewarta w Grand Prix Niemiec w 1968 roku, którego nie pokrzyżował nawet ulewny deszcz. Dowiedzą się także jak wyglądała droga do sukcesu Jacky’ego Ickxa, reprezentującego Porsche w wyścigu Le Mans w 1977 roku, który musiał się zmagać się z wieloma problemami z samochodem.

Dobrą inspiracją może stać się również historia Mike Hailwooda, który po jedenastoletniej przerwie powrócił do ścigania i przypieczętował to zwycięstwem w wyścigu TT na Wyspie Man, rozegranym w 1978 roku. Równie dużej dawki emocji dostarczą także sceny z udziałem Johnny’ego Herberta, który odniósł podwójne zwycięstwo - osobiste, wracając do formy po kontuzji zagrażającej jego dalszej karierze oraz zawodowe, wywalczone dla zespołu Mazdy w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w 1991 roku.

Kolejne opowieści przybliżą historie: Bernda Schneidera - legendy DTM, który zdominował niemieckie wyścigi klasy Touring mimo nieudanych startów w F1, Pedro Lamy’ego, który pomimo dwóch złamanych nóg stanął na podium 24-godzinnych wyścigów Le Mans i Nürburgring, Marca Marqueza i jego zwycięstwa w wyścigu GP Estoril w klasie 125cc w 2010 roku po starcie z tyłu stawki, oraz nieoczekiwanego zwycięstwa brytyjskiego zespołu Jota w klasie LMP2 w 2014 roku. Miłośnicy sportów motorowych dowiedzą się także jak wyglądał powrót do formy Johna McGuinnessa i jego droga do zwycięstwa odniesionego w wyścigu TT rozegranym na Wyspie Man w 2015 roku.

„Te inspirujące historie dowodzą, że można osiągnąć wszystko, nawet kiedy los nam nie sprzyja. Trzeba jednak pamiętać, że aby uzyskać prawdziwą wielkość niezbędne są zaangażowanie, intuicja i determinacja. Jesteśmy ciekawi, które zwycięstwo w historii okaże się najbardziej ekscytujące według głosujących fanów sportów motorowych z całej Europy” - powiedział Xavier Fraipont, dyrektor zarządzający Dunlop Motorsport.

Projekt „Great Fightbacks – Wielkie Momenty sportu motorowego” wpisuje się w filozofię marki Dunlop oraz w zainaugurowaną w ubiegłym roku kampanię pod hasłem „Forever Forward”. Jej elementem jest nowa reklama telewizyjna „One second”, opowiadająca historię kierowcy, który odwołuje się do doświadczeń życiowych, by dać z siebie wszystko w „jednej – decydującej o wszystkim – sekundzie”.

Dunlop jest dostawcą opon dla największych zespołów wyścigowych, od przełomowej chwili wynalezienia opony pneumatycznej w 1888 r. Przez minione 127 lat marka odgrywała ważną rolę w wyścigach, pomagając kierowcom i motocyklistom osiągać inspirujące wyniki w najtrudniejszych konkurencjach, takich jak: 24-godzinne wyścigi na Le Mans i Nürburgringu, oraz w zawodach motocyklowych TT (Tourist Trophy) na Wyspie Man.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij