Rusza RWE Power Box – czwarta edycja edukacyjnego programu dla szkół w całej Polsce

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Rusza RWE Power Box – czwarta edycja edukacyjnego  programu dla szkół w całej Polsce

25 stycznia rozpoczyna się rekrutacja do czwartej edycji RWE Power Box - autorskiego programu edukacyjnego Fundacji RWE w Polsce i Centrum Nauki Kopernik (CNK), poświęconego tematyce wytwarzania i wykorzystania energii elektrycznej.

W ramach czwartej edycji przygotowane przez CNK zestawy edukacyjne trafią do kolejnych szkół, wzbogacając program nauczania przedmiotów przyrodniczych oraz ścisłych.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W Programie RWE Power Box wzięło już udział 450 szkół. Kilkadziesiąt tysięcy uczniów mogło już za pomocą doświadczeń zapoznać się z nowoczesnymi sposobami pozyskiwania i racjonalnego wykorzystania energii elektrycznej. Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy alternatywne źródła energii, zaawansowane technologie oraz potrzeba ochrony klimatu odgrywają coraz większą rolę w życiu społeczeństw i mają realny wpływ na przyrodę, zrozumienie roli, jaką odgrywa energetyka we współczesnym świecie, staje się niezbędnym elementem edukacji społecznej” – wyjaśnia Karolina Tyniec-Margańska, Dyrektor ds. Komunikacji w RWE Polska.

Rekrutacja do programu

1. Rejestracja

Aby wziąć udział w programie RWE Power Box, należy uzupełnić formularz na stronie internetowej Centrum Nauki Kopernik. Zgłaszać mogą się nauczyciele przedmiotów ścisłych i przyrodniczych ze szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski, którzy dotychczas nie uczestniczyli  w warsztatach z zestawem edukacyjnym RWE Power Box. Z jednej szkoły może aplikować do programu maksymalnie dwóch nauczycieli.

2. Warsztaty dla nauczycieli

W lutym i marcu, podczas pięciu bezpłatnych warsztatów prowadzonych przez specjalistów CNK, nauczyciele poznają możliwości oferowane przez badawcze zestawy doświadczeń RWE Power Box.

3. Wspólne przeprowadzanie doświadczeń z uczniami

Wiedza zdobyta przez nauczycieli podczas warsztatów, pozwoli na samodzielne prowadzenie doświadczeń przez uczniów, dzięki czemu program szkolny będzie realizowany w sposób nowoczesny i bardziej efektywny.

„Współpraca ze środowiskiem edukacyjnym to jeden z priorytetów Centrum Nauki Kopernik. Opracowując i upowszechniając innowacyjne metody uczenia (się), dbamy, aby były one wartościowym wsparciem dla nauczycieli i uczniów. Zestawy edukacyjne, przygotowane przez Kopernika dzięki współpracy z firmą RWE, cieszą się niesłabnącą popularnością wśród edukatorów zainteresowanych rozwijaniem w młodych ludziach umiejętności krytycznego myślenia i twórczego rozwiązywania problemów. Zawarte w zestawach narzędzia edukacyjne są inspiracją do samodzielnego przeprowadzenia przez uczniów doświadczeń związanych z naukami ścisłymi. Uczenie z wykorzystaniem zestawu RWE Power Box przyczynia się do rozwoju kompetencji uczniów nie tylko w zakresie nauk ścisłych czy przyrodniczych. Uczniowie pracując w grupach muszą się ze sobą komunikować i współpracować. Są aktywni i czują się bardziej odpowiedzialni za podejmowane działania”. - powiedziała Anna Dziama, dyrektor Pracowni Edukacji z Centrum Nauki Kopernik.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij