Co w startupach piszczy? Pięć najważniejszych wydarzeń tygodnia (25-28.01.16)

Co w startupach piszczy? Pięć najważniejszych wydarzeń tygodnia (25-28.01.16)

Współtwórcy LiveChata inwestują w telemedycynę, akcje Twittera lecą w dół, a Krzysztof Wende opowiada o tym, jak sprzedał swoją aplikację kolumbijskiej korporacji. Poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych wydarzeń startupowych z tego tygodnia.

Na zdjęciu: Jack Dorsey, CEO Twittera | fot. Kevin Krejci, flickr.com CC by 2.0

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

1. W wieku 19 lat sprzedał aplikację kolumbijskiej korporacji

Jeszcze jako uczeń technikum stworzył CloudCab, aplikację konkurującą z Uberem i Lyftem. Projekt Krzysztofa Wende, o którym mowa, w dość krótkim czasie spotkał się z zainteresowaniem inwestorów. Ostatecznie dziewiętnastoletni wówczas startupowiec sprzedał aplikację kolumbijskiej korporacji. Dziś Krzysztof Wende pracuje, jako zdalny konsultanta startupu z San Francisco.

czytaj więcej >

2. Były manager Ubera zajmie się przewozem dzieci

Trzy mamy z Kalifornii pozyskały 10,2 mln dolarów na rozwój HopSkipDriver. Dzięki zdobytym środkom finansowym Joanna McFarland, Carolyn Yashari Becher i Janelle McGlothlin, o których mowa, ruszą z platformą łączącą kierowców z dziećmi na nowych rynkach. W realizacji wcześniej wspomnianego celu pomysłodawczyniom projektu pomoże były manager Ubera, który dołączył właśnie do zespołu.

czytaj więcej >

3. Współtwórcy LiveChata inwestują w telemedycynę

Infermedica, wrocławski startup tworzący rozwiązania z zakresu telemedycyny, pozyskał inwestora. Udziały spółki kupił fundusz Venture Incubator, za którym stoją współzałożyciele LiveChata: Maciej Jarzębowski i Jakub Sitarz. Zdaniem inwestorów telemedycyna to dobrze rokujący rynek, który rozwija się w Stanach Zjednoczonych w tempie 12-13 proc. rocznie, a dodatkowo jest jeszcze słabo zagospodarowany. – Jest to obszar, którego, idąc za słowami Marca Andreessena [przyp. red. inwestor z Doliny Krzemowej], oprogramowanie jeszcze nie zjadło – powiedział Maciej Jarzębowski w rozmowie z serwisem MamStartup.

czytaj więcej >

4. Wartość akcji Twittera leci w dół, pracownicy odchodzą

Jeszcze dwa lata temu cena akcji Twittera wynosiła ok. 66 dolarów za jednostkę. Dziś ta wartość jest znacznie niższa, a w ciągu ostatnich trzech miesięcy spadła aż o 42 proc. i wynosi obecnie 18 dolarów za sztukę. Na dodatek szeregi spółki opuszczają czołowi managerowie. Mimo to, Jack Dorsey, CEO Twittera, nie załamuje rąk i wciąż ma nadzieje, że dźwignie „swoje dziecko” z kolan. Póki co, przedsiębiorca nie znalazł na to jeszcze recepty.

czytaj więcej >

5. Od dwudziestu lat zajmuje się procesami inwestycyjnymi

W cyklicznie ukazującej się na łamach magazynu MamStartup serii wywiadów pt. „Inwestorska 11”, tym razem serwis zaprosił do rozmowy Marcina Bielówka, prezesa zarządu Funduszu Zalążkowego KPT. Inwestor opowiada w wywiadzie, czym zajmował się zanim został inwestorem, jak radzi sobie pierwsza spółka, w którą wpompował kapitał i jakie są najmocniejsze strony funduszy VC w Polsce. Zapraszamy do lektury!

czytaj więcej >

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij