Mobilna ekologia dla dzieci od GoldenSubmarine

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Mobilna ekologia dla dzieci od GoldenSubmarine

Bóbr Dyzio i robot E-Dżul, to bohaterowie edukacyjnych gier dla dzieci, które na zlecenie Ministerstwa Środowiska stworzyła agencja marketingu interaktywnego GoldenSubmarine. Agencja opracowała scenariusze, zaprojektowała i wykonała szaty graficzne oraz mechanizmy działania obu gier mobilnych.

Zadaniem GoldenSubmarine było stworzenie gier uczących dzieci jak dbać o środowisko naturalne. Kierowane są one do dwóch grup docelowych: 3-6 oraz 6-11 latków i dostosowane są do różnych poziomów posiadanej wiedzy oraz zdolności ruchowych.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Młodsi gracze poznają ciekawostki na temat zwierzęcych mieszkańców Narwiańskiego Parku Narodowego, a przy okazji rozwijają swoją spostrzegawczość i koordynację. Bohaterem i narratorem gry jest bóbr Dyzio, któremu użytkownik pomaga zbudować statek. Zadaniem gracza jest pokonanie w jak najkrótszym czasie czterech rzecznych labiryntów. Może to osiągnąć odpowiednio poruszając tabletem lub smartfonem. Pomiędzy kolejnymi, coraz trudniejszymi etapami, gracz poznaje informacje na temat żyjących nad Narwią zwierząt.

Bohaterem gry dla starszych graczy jest robot E-Dżul, który zasilany jest wyłącznie czystą energią. Pomagając mu się naładować, gracz poznaje informacje na temat odnawialnych źródeł energii oraz sposobach jej wykorzystania. Każdy etap składa się z dwóch kroków. W pierwszym użytkownik potrząsa urządzeniem i losuje wybrane źródło energii. W drugim kroku ma za zadanie dopasować do niego karty przedstawiające  przedmioty, zjawiska czy symbole. Każda kart opatrzona jest krótkim opisem.

Gry dostępne są na platformie Android. Znajdujące się w nich wszystkie materiały merytoryczne tworzone były przy współpracy ze specjalistami. Więcej informacji o tym i innych projektach dla dzieci znaleźć można na dedykowanej edukacji dziecięcej stronie Ministerstwa. dzieci.mos.gov.pl/.

 Gry można również pobrać bezpłatnie z Google Play:

  • play.google.com/store/apps/details?id=air.com.goldensubmarine.captaindyzio
  • play.google.com/store/apps/details?id=air.air.Dzul2  

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij