VINE, tylko czy aż 6 sekund video?

VINE, tylko czy aż 6 sekund video?

Vine to aplikacja doskonale wpisująca się w trend rozwoju mediów społecznościowych polegający na przejściu od słów, przez obrazki, do coraz wyraźniejszej dominacji materiałów wideo. To właśnie one mają stanowić do 2017 roku 69 proc. (badanie Cisco) całego contentu w Internecie.

Coraz częściej jesteśmy nie tylko ich odbiorcami i komentatorami, ale również tworzymy je i udostępniamy.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Założona w czerwcu 2012 aplikacja Vine szybko została kupiona przez Twittera za 30 mln dolarów. Oficjalny launch nastąpił w styczniu 2013. Osiem miesięcy później miała już 40 mln zarejestrowanych użytkowników, a vine'y ogląda miesięcznie 200 mln osób. Obecnie mamy 360 mln udostępnień vine'ów w social media w ciągu miesiąca i 1,5 mld wyświetleń dziennie, co daje pół biliona rocznie! Największą popularnością cieszy się w USA, przy czym im młodsi użytkownicy, tym chętniej jej używają - grupa wiekowa 18-24 stanowi 28 proc. użytkowników, grupa 25-34 - 23 proc.

Vine wymaga od nas wyjątkowej kreatywności, a jej główne cechy to dynamika i ulotność trendów. Trzeba się nieźle nagłowić, żeby przedstawić swój pomysł w wideo, którego długość to maksymalnie 6 sekund i które wyświetlane jest w zapętleniu. Użytkownicy mogą odkrywać vine'y z całego świata, polubić je, komentować i udostępniać; otrzymują powiadomienia o nowych materiałach i mają możliwość tworzenia własnych. Dla ułatwienia stworzono podział na kategorie: "Komedia", „Gry”, "Zwierzęta", "O rany!" "Zrób to sam" "Sztuka", "Miejsca" i inne.

Najważniejsi są tu influencerzy. Michelle Obama wraz z topowymi influencerami z USA stworzyła kilka filmików promujących inicjatywę informowania obywateli o pomocy finansowej w dostaniu się do college'u.

Największe gwiazdy Vine:

  • Lele Pons (treści komediowe) – 10,5 mln followersów i UWAGA!!! 7,9 mld loopów
  • Thomas Sanders (storytelling) – 7,3 mln followersów i 5,2 mld loopów
  • Shawn Mendes (17 lat, piosenkarz) – 4,6 mln followersów i 470 mln loopów

W Polsce na wyróżnienie zasługuje kanał „TwojeDIY”, z którego możemy dowiedzieć się jak korzystać z przedmiotów codziennego użytku, jak zrobić ciekawe i kreatywne rzeczy. Kanał prowadzony przez Kasię Ogórek ma już 166 tysięcy followersów i 30,9 mln loopów
Kasi film został też nominowany w Nowojorskim konkursie #amstrongvineawards.

Jak marki mogą wykorzystać Vine?

  • Wykorzystując trendy! Komentując popularne wydarzenia możecie znacznie zwiększyć zasięg swojego komunikatu.
  • Korzystając z możliwości organizowania konkursów. Kreatywny kontent, który wyprodukują fani, może przysłużyć się w późniejszych działaniach marketingowych.
  • Budując napięcie wokół nowego produktu czy usługi. Lexus International zapytał fanów, którą część nowego modelu samochodu chcieliby zobaczyć przed premierą i spełnił ich prośby za pomocą filmiku.
  • Pamiętając, że aplikacja daje nam możliwość przekazywania wiedzy w szybki, ciekawy i zabawny sposób: General Electric kręci #6seconScience – filmiki edukacyjne, których tematem są ciekawostki naukowe.
  • Pokazując pracę i życie w firmie od kulis – jednym z popularniejszych kont jest profil UFC, amerykańskiej organizacji mieszanych sztuk walki, która dodaje filmiki zapowiadające walki, ukazujące zawodników przed walką etc.

Śledźmy zatem uważnie najnowsze trendy i nie bójmy się wypróbować możliwości, jakie oferuje Vine.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij